Të gjitha lajmet

NË HOLANDË

Ibrahim Dresevic asiston në barazimin e Heerenveenit

Ibrahim Dresevic asiston në barazimin e Heerenveenit


28 November, 2020 @23:52

Mbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Ibrahim Dresevic, ka regjistruar një asistim për ekipin e tij Heerenveen sot në kuadër të xhiros së dhjetë të elitës së futbollit holandez.

Heerenveen posa kishte pësuar nga ADO Den Haag në minutën e 13 të ndeshjes, por s’vonoi shumë dhe përmes asistimit të reprezentuesit tonë, Joey Veerman shënoi në minutën e 16 për të barazuar shifrat në 1-1, që doli të jetë edhe rezultati përfundimtar i ndeshjes.

Dresevic ishte startues dhe luajti 65 minuta në këtë përballje. Me pikën e fituar, Heerenveen ka arritur koutën e 18 pikëve pas 10 xhirove të para në Eredivisie, ndërsa në xhiron e radhës do të ketë punë ndaj PSV-së.


AUSTRI

5 minuta lojë për Dardan Shabanhaxhaj

International/Sportistë shqiptarë në botë

5 minuta lojë për Dardan Shabanhaxhaj

26/01/21 @ 22:24

SHQIP NË BOTË

Hekuran Kryeziu mund të kthehet te ish skuadra

International/Sportistë shqiptarë në botë

Hekuran Kryeziu mund të kthehet te ish skuadra

26/01/21 @ 18:14

FLORENT HADËRGJONAJ

Hadërgjonaj në 11-shen e javës në Turqi

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj në 11-shen e javës në Turqi

26/01/21 @ 17:18

TURQIA

Onyekuru për herë të tretë te Galatasarayi

International

Onyekuru për herë të tretë te Galatasarayi

25/01/21 @ 20:00

SUPERLIGA TURKE

Fitore e lehtë për Fenerbahçen, asiston Ademi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Fitore e lehtë për Fenerbahçen, asiston Ademi

25/01/21 @ 19:41

TURQIA

7 gola, Voca e Çekiçi pësojnë

International/Sportistë shqiptarë në botë

7 gola, Voca e Çekiçi pësojnë

25/01/21 @ 19:25

ANTALYA - PËRGATITJET

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

FFK Liga e parë/International

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

25/01/21 @ 18:56

FENERBAHÇE

Fenerbahçe nuk paguan sivjet për Ozilin, lansohet paga vjetore

International

Fenerbahçe nuk paguan sivjet për Ozilin, lansohet paga vjetore

25/01/21 @ 18:01

SUPERLIGA TURKE

Hadërgjonaj 90 minuta, Kasimpasa fiton pas 2 humbjeve

International

Hadërgjonaj 90 minuta, Kasimpasa fiton pas 2 humbjeve

25/01/21 @ 16:57

11-SHET

Hadërgjonaj startues kundër Sivassporit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj startues kundër Sivassporit

25/01/21 @ 13:20


Të gjitha lajmet nga International