Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHQIP NË BOTË

Ibrahimaj debuton në kampionatin rus

Ibrahimaj debuton në kampionatin rus


28 February, 2021 @23:10

Mesfushori kosovar, Ylldren Ibrahimaj, ka pasur një debutim të suksesshëm në kampionatin rus me skuadrën e tij të re, Ural.

Ibrahimaj debutoi si titullar në ndeshjen kundër skuadrës Krasnodar, e cila përfundoi me rezultat 2-2.

25-vjeçari në këtë ndeshje qëndroi në fushë për 75’ minuta, për t’u zëvendësuar më pas si zgjedhje taktike e trajnerit.

Ibrahimaj ishte transferuar në janar nga skuadra norvegjeze Viking te ajo ruse Ural.


 
Të gjitha lajmet nga International