Të gjitha lajmet

REIMS 0-2 PARIS

Icardi i jep fitoren Parisit në duel ndaj reprezentuesve Berisha e Zeneli

Foto: PSG/tw

Icardi i jep fitoren Parisit në duel ndaj reprezentuesve Berisha e Zeneli

27 September, 2020 @22:59

Skuadra e dyshes së reprezentacionit të Kosovës, Reims, nuk ka arritur t’i bëj ballë superfuqisë Paris St Germain sonte, duke u mposhtur në shtëpi 0-2 [Icardi 9, 62].

Valon Berisha nisi ndeshjen nga minuta e parë dhe luajti përgjatë 90min për ekipin e tij sonte, ndërsa Arbër Zeneli u inkuadra në 25 minutat e fundit të lojës, pa arritur të ndërrojë diçka në rezultat.

valon berisha

Humbja, e lë Reimsin në një pikë të vetme të fituar këtë stinor në Ligue 1 në pozitë të parafundit të tabelës, derisa Parisi tashmë ka arritur kuotën e 9 pikëve pas 5 ndeshjeve të zhvilluara.

DIJON 2-2 MONTPELLIER

Me asistimet e Celinës, Dijon siguron pikën e parë të stinorit

27 September, 2020 @16:55

Pas 4 humbjeve radhazi, Dijon ka marrë pikën e parë të stinorit në Ligue 1, duke barazuar sot ndaj Montpellier-së…

PORTIER I RI NE EMIRATES

Arsenal nënshkruan me bashkëlojtarin e Celinës

Foto: Arsenal.com

21 September, 2020 @19:35

Arsenal ka siguruar shërbimet e portierit islandez të Dijonit Runar Alex Runarsson. Klubi ka zyrtarizuar transferimin e tij që…

INTERVENIMI NE PORTE

Chelsea merr portierin e Rennesit

Edouard Mendy, pritet te zyrtarizohet si lojtar i ri i Chelseat shume shpejte/ Foto: eurosport

21 September, 2020 @19:28

Pas telasheve të shumta me portierin spanjoll Kepa, Chelsea ka intervenuar në portë duke arritur marrëveshje me portierin e Rennesit.…

ANGERS - REIMS

Minuta për Zenelin e Berishën, Reims pëson nga Angers

13 September, 2020 @16:51

Me rezultat 1-0 është mbyllur ndeshja e luajtur sot mes skuadrave Angers dhe Reims në Ligue 1. Skuadra mysafire, ku…

DIJON - BREST

Celina 45 minuta në debutim, Dijon mposhtet

TOPSPORTI / A.P

13 September, 2020 @16:50

Në ndeshjen që skuadra e Dijonit e luajti sot ndaj Brestit në Ligue 1, për skuadrën e tij të re…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1