Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

INTER 3-1 CREMONESE

Inter i kthehet fitores

Foto: Inter/fb

Inter i kthehet fitores


30 August, 2022 @23:58

Pas humbjes nga Lazio në xhiron e kaluar, Inter i është kthyer fitores sonte, duke mposhtur ekipin e Cremoneses 3-1 [Correa 12, Barella 38, Lautaro 76 - Okereke 90].

Lautaro u fut në pjesë të dytë të ndeshjes për të shënuar golin final të skuadrës për sonte, ndërsa nga Simone Inzaghi 18 minuta ka fituar edhe mesfushori Kristjan Asllani që hyri në lojë në vend të Marcelo Brozovicit.

Cremonese në anën tjetër, tashmë ka katër humbje nga katër xhirot e para në rikthimin e tyre në Serie A që prej vitit 1996!

 


 
Të gjitha lajmet nga Serie A