Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

COPPA ITALIA | GJYSMËFINALJA

Interi në finale

Interi në finale


27 April, 2023 @0:48

Një gol i Dimarcos (15’) ka bërë dallimin, ndërsa Inter ka shënuar fitore 1-0 ndaj Juventusit në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës së Italisë për të bërë rezultatin e përgjithshëm 2-1 dhe kështu të arrijë finalen e Coppa Italia.

Krahu i majtë pranoi një top të bukur nga Nicolo Barella për të shënuar për fitore. Interi i drejtuar nga Simone Inzaghi do të luajë finalen e Kupës më 24 maj ndaj fituesit të duelit Fiorentina-Cremonese (ndeshja e parë, 2-0 për Fiorentinën) në Olimpico të Romës.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A