Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA FITON NË DRENICË

Iran Jr. siguron fitoren për nënkampionen ndaj Drenicës së rënë

Pamje nga arkivi/ FCDrita/ fb

Iran Jr. siguron fitoren për nënkampionen ndaj Drenicës së rënë


28 May, 2023 @20:20

Një duel tjetër që nuk kishte matematika në Superligë sot në kuadër të xhiros së fundit ka qenë ai në mes të Drenicës së rënë nga elita e futbollit për herë të parë në histori të saj pasluftës dhe Dritës mysafire që mbeti nënkampione dhe siguroi garat evropiane për këtë verë.

E në këto kushte, pa presion, futbollistët e të dyja ekipeve shfaqën më të mirën e tyre në përballje, ku Drenica e nisi me gol, por shpejt Drita u rikthye, ndërsa në pjesë të dytë vulosi fitoren, për përfundimtaren Drenica 1-3 Drita [Altin Vojvoda 17’ — Muharrem Jashari 19’, Iran Jr. 48’ 73’].

TABELA AKTUALE

Drenica e drejtuar nga Blerim Devolli mbylli stinorin me 23 pikë nga 36 ndeshje dhe u bë ekipi i parë që ra nga Superliga këtë stinor, duke përfunduar në pozitë të dhjetë. Ndërsa Drita mbylli stinorin me 70 pikë, 3 më pak sesa Ballkani kampion.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga