Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGJITJA NË KARRIERË

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

Sergio Junior në kohën kur luante me Hajvalinë

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë


10 May, 2021 @14:22

Dikur luante në Superligën e Kosovës me skuadrën e Hajvalisë, por që nga stinori i ardhshëm ai do të luajë në Superligën e Turqisë përballë skuadrave të forta si Fenerbahçe, Galatasaray e Besiktas.

Është ky braziliani Sergio Junior, apo i njohur ndryshe si Serginho.

Sergio është shpallur kampion i Ligës së Parë të Turqisë me skuadrën e tij Giresunspor, duke siguruar kështu garimin në Superligë për stinorin e ardhshëm.

Braziliani për Hajvalinë kishte luajtur gjatë stinorit 2015/16, për të ndërruar më pas disa skuadra nga Shqipëria dhe Maqedonia Veriore si Skënderbeu, Laçi, Rabotnicki e Shkupi, para se të transferohej në Giresunspor në fillim të këtij stinori.

Sergio në kohën sa luante për Hajvalinë ka qenë një ndër lojtarët më të dalluar në Kosovë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga