Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ISTOGU - PRISHTINA E RE

Istogu e mbyll stinorin e rregullt me fitore

Istogu e mbyll stinorin e rregullt me fitore


6 April, 2021 @21:05

Skuadra e Istogut duke e mposhtur Prishtinën e Re me rezultat 86-65, e mbylli stinorin e rregullt me fitore.

Istogu nuk luajti me lojtarët kryesor të skuadrës, por prapseprapë arriti të shënojë fitore.

Labinot Kelmendi dhe Ardit Pepaj me nga 18 pikë secili, ishin koshashënuesit më të mirë te Istogu, kurse u ndihmuan edhe nga Dardan Maxharraj me 14 pikë.

Te Prishtina e Re u dalluan Arti Islamaj dhe Luftim Cikaqi me 14 pikë.

TABELA AKTUALE

Istogu e mbylli stinorin e rregullt në pozitën e dytë me 15 fitore e 3 humbje, kurse Prishtina e Re me 4 fitore e 14 humbje aktualisht gjendet në pozitën e shtatë.


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Vllaznia - Peja

Liga Unike

Highlights nga ndeshja Vllaznia - Peja

06/04/21 @ 19:32

DRAGAN RADOVIC

Radovic flet pas ndeshjes së parë historike në Ligën Unike

Liga Unike

Radovic flet pas ndeshjes së parë historike në Ligën Unike

06/04/21 @ 18:51

LIGA UNIKE

Peja arrin gjysmëfinalen e Ligës Unike

Liga Unike

Peja arrin gjysmëfinalen e Ligës Unike

06/04/21 @ 17:25

LIGA UNIKE

Peja thellon epërsinë përballë Vllaznisë

Liga Unike

Peja thellon epërsinë përballë Vllaznisë

06/04/21 @ 17:16

LIGA UNIKE

Peja shkon në pushim me epërsi përballë Vllaznisë

Liga Unike

Peja shkon në pushim me epërsi përballë Vllaznisë

06/04/21 @ 16:42

LIGA UNIKE

Treshe në sekondën e fundit, Vllaznia në epërsi përballë Pejës

Liga Unike

Treshe në sekondën e fundit, Vllaznia në epërsi përballë Pejës

06/04/21 @ 16:21

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Vllaznia - Peja

Liga Unike

Pesëshet e para: Vllaznia - Peja

06/04/21 @ 15:54

MAVS - JAZZ

Doncic ndal serinë prej 9 fitoreve të Jazzit

NBA

Doncic ndal serinë prej 9 fitoreve të Jazzit

06/04/21 @ 08:48

PRISHTINA - YLLI

Derbi kosovar në Ligën Unike

Liga Unike

Derbi kosovar në Ligën Unike

06/04/21 @ 08:39

GAME 2: AS PRISHTINA - ISTOGU

Istogu për finale, AS Prishtina për zgjatje të serisë

FBK Liga e Parë

Istogu për finale, AS Prishtina për zgjatje të serisë

15/04/21 @ 09:56

GAME 2: MH PRISHTINA - DRITA

MH Prishtinës i nevojitet fitorja, Drita për finale

FBK Liga e Parë

MH Prishtinës i nevojitet fitorja, Drita për finale

15/04/21 @ 08:59

PLAY OFF - LIGA E PARË

Istogu një hap larg finales

FBK Liga e Parë

Istogu një hap larg finales

12/04/21 @ 19:22

PLAY OFF - LIGA E PARË

RC Cola Drita me fitore të vështirë në ndeshjen e parë të Play Off-it

FBK Liga e Parë

RC Cola Drita me fitore të vështirë në ndeshjen e parë të Play Off-it

12/04/21 @ 19:05

PLAY OFFI

Sot fillojnë gjysmëfinalet e Play Offit në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Sot fillojnë gjysmëfinalet e Play Offit në Ligën e Parë

12/04/21 @ 11:39

PLAY OFFI

Caktohen çiftet e Play Offit në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Caktohen çiftet e Play Offit në Ligën e Parë

08/04/21 @ 23:36

AS PRISHTINA - MH PRISHTINA

Bileta e fundit e Play Offit i takoi MH Prishtinës

FBK Liga e Parë

Bileta e fundit e Play Offit i takoi MH Prishtinës

08/04/21 @ 23:13

NEW BASKET - MEGASPORTS

New Basket fiton por mbetet jashtë Play Offit

FBK Liga e Parë

New Basket fiton por mbetet jashtë Play Offit

08/04/21 @ 23:02

VUSHTRRIA - DRITA

Drita fiton me rezultat zyrtar

FBK Liga e Parë

Drita fiton me rezultat zyrtar

07/04/21 @ 23:47

FERONIKELI - LIPJANI

Lipjani bie në Ligën e Dytë

FBK Liga e Parë

Lipjani bie në Ligën e Dytë

07/04/21 @ 23:40


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë