Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MAVS - JAZZ

Doncic ndal serinë prej 9 fitoreve të Jazzit

Doncic ndal serinë prej 9 fitoreve të Jazzit


6 April, 2021 @8:48

Skuadra e Dallas Mavericksit, ka arritur një fitore të rëndësishme për Play Off, ndaj Utah Jazz.

Mavs e mposhtën Jazzin me rezultat 111-103, derisa Utah pësoi pas 9 fitoreve rresht.

Luka Doncic ishte i pakapshëm në këtë ndeshje. Ai luajti e 31 pikë, 9 kërcime e 8 asistime.

Te Utah u dallua Mike Conley me 28 pikë, por nuk mjaftoi për ta vazhduar serinë e fitoreve.

Dallas Mavericks gjendet në pozitën e shtatë me 28 fitore e 21 humbje, kurse Utah Jazz në krye të Konferencës Perëndimore me 38 fitore e 12 humbje.


PRISHTINA - YLLI

Derbi kosovar në Ligën Unike

Liga Unike

Derbi kosovar në Ligën Unike

06/04/21 @ 08:39

VLLAZNIA - PEJA

Vllaznia - Peja e hapin Ligën Unike

Liga Unike/FBK Superliga

Vllaznia - Peja e hapin Ligën Unike

06/04/21 @ 08:23

3 MUNDËSITË E PRISHTINËS

3 mundësitë e Prishtinës: Play Off, Play Out dhe rënie direkte

FBK Superliga

3 mundësitë e Prishtinës: Play Off, Play Out dhe rënie direkte

05/04/21 @ 22:01

LIGA UNIKE

Rahoveci kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës Unike pa zhvilluar lojë

Liga Unike

Rahoveci kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës Unike pa zhvilluar lojë

05/04/21 @ 18:07

LIGA UNIKE

Skuadra nga Shqipëria tërhiqet nga Liga Unike

Liga Unike

Skuadra nga Shqipëria tërhiqet nga Liga Unike

05/04/21 @ 18:03

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVII)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVII)

05/04/21 @ 14:09

LIGA e PARË

Caktohet orari i xhiros së fundit në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Caktohet orari i xhiros së fundit në Ligën e Parë

05/04/21 @ 13:17

PAS FITORES

Lekndreaj: Tash e tutje, vetëm përpara

FBK Superliga

Lekndreaj: Tash e tutje, vetëm përpara

05/04/21 @ 12:48

PAS FITORES DHE SIGURIMIT TË VENDIT TË PARË

Rifati: Nëse dëshirojnë kualifikim në evropian apo botëror, adresën e kanë

FBK Superliga

Rifati: Nëse dëshirojnë kualifikim në evropian apo botëror, adresën e kanë

05/04/21 @ 12:20

OKC - WARRIORS

Curry i pakapshëm, me statistika mahnitëse sot

NBA

Curry i pakapshëm, me statistika mahnitëse sot

15/04/21 @ 10:31

GRIZZLIES - MAVS

Doncic maestral shënon për fitore

NBA

Doncic maestral shënon për fitore

15/04/21 @ 10:24

WARRIORS

Curry kalon legjendën Wilt Chamberlain

NBA

Curry kalon legjendën Wilt Chamberlain

13/04/21 @ 11:27

GRIZZLIES - JAZZ

Fitorja e 7 rresht për Utah Jazz

NBA

Fitorja e 7 rresht për Utah Jazz

01/04/21 @ 09:07

LAKERS - BUCKS

Drummond lëndohet në debutim, Bucks triumfon ndaj LAL

NBA

Drummond lëndohet në debutim, Bucks triumfon ndaj LAL

01/04/21 @ 09:00

NBA

Gregg Popovich në histori të NBA-së

NBA

Gregg Popovich në histori të NBA-së

28/03/21 @ 10:59

BROOKLYN NETS

LaMarcus Aldrige kalon te Brooklyn Nets

NBA

LaMarcus Aldrige kalon te Brooklyn Nets

27/03/21 @ 22:58

NBA TRADE DEADLINE

Vucevic në Chicago, edhe Fournier pranë shkëmbimit

NBA

Vucevic në Chicago, edhe Fournier pranë shkëmbimit

25/03/21 @ 16:39

PELICANS - LAKERS

Pa yje, kampioni pëson

NBA

Pa yje, kampioni pëson

24/03/21 @ 10:41

MEMO

Ndërron jetë legjenda e Los Angeles Lakersit

NBA

Ndërron jetë legjenda e Los Angeles Lakersit

22/03/21 @ 21:06


 
Të gjitha lajmet nga NBA