Të gjitha lajmet

ISTOGU - DRENASI

Istogu pëkohësisht lider

FOTO / Istogu

Istogu pëkohësisht lider


10 October, 2020 @17:41

Skuadra e Istogut, duke e mposhtur me rezultat 2-0 skuadrën e Drenasit, me një ndeshje më shumë është vendosur në krye të tabelës në Grupin A, në kuadër të Ligës së Parë.

Heroi i Istogut në këtë ndeshje ishte Dylan Effa, i cili shënoi dy gola për skuadrën e tij.

TABELA AKTUALE

Istogu me 8 pikë aktualisht gjendet në krye të tabelës, kurse Drenasi me pesë pikë në pozitën e katërt.

TRANSFER

Fushë Kosova s’ndalet me përforcime

18 January, 2021 @19:08

Pretendentja kryesore për inkuadrim në Ligën e Parë, Fushë Kosova, nuk po ndalet së përforcuari. Pas zyrtarizimit të dy transfereve…

TRANSFER

Edhe një lojtar i ri te Fushë Kosova

17 January, 2021 @19:47

Liderja e Ligës së Dytë, Fushë Kosova, ka zyrtarizuar përforcimin e dytë brenda ditës. Pas përforcimit me portierin Luan…

TRANSFER

Fushë Kosova prezenton përforcimin e ri

17 January, 2021 @19:19

Skuadra e Fushë Kosovës ka kompletuar sot një transferim të ri. Lideri i Ligës së Dytë është përforcuar me futbollistin…

MIQËSORE

Prishtina fiton miqësoren ndaj 2 Korrikut

17 January, 2021 @16:55

Përballja miqësore mes dy rivalëve lokalë, 2 Korrikut dhe Prishtinës, përfundoi me fitoren e kësaj të fundit. Prishtina e mposhti…

LIGA E PARË

Vëllaznimi fillon përgatitjet, paralajmërohen përforcimet

15 January, 2021 @16:35

Skuadra e Vëllaznimit që po kalon një stinor të vështirë në Ligën e Parë, sot ka filluar përgatitjet për gjysmën…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë