Të gjitha lajmet

FLET MINISTRI

Italia mund të nis stinorin e ri me tifozë

Italia mund të nis stinorin e ri me tifozë

24 July, 2020 @16:37

Italia pritet që të lejojë një numër të tifozëve në stadiume duke nisur prej shtatorit, kur edhe do të fillojë edicioni i garave në Serie A.

Së paku kështu ka bërë të ditur Ministri i Sportit në Gadishullin Apenin, Vincenzo Spadafora, që ka shtuar se tifozëria do të jetë në një kapacitet të ulët.

“Nëse lakorja epidemiologjike lejon, tifozët do të kthehen në stadiume që prej shtatorit,” ka thënë Spadafora për RAI radion sot.

Italia është njëra ndër vendet më të prekura nga pandemia coronavirus.

E FUNDIT

Milan vazhdon me Piolin ‘brilant’

22 July, 2020 @0:27

Para pak çastesh Milan ka zyrtarizuar vazhdimin e kontratës së trajnerit aktual Stefano Pioli edhe për dy vite tjera. …

SASSUOLO 1-2 MILAN

Ibra çon Milanin në pozitën e pestë

Foto: ACMilan/tw

21 July, 2020 @23:45

Sulmuesi me përvojë, Zlatan Ibrahimovic, ka shënuar çift-golësh sot për ekipin e tij Milan, për t’ia sjellë fitoren ndaj Sassuolos…

JUVENTUS 2-1 LAZIO

Cristiano afron Juven te titulli dhe barazohet me Immobilen në krye

Foto: juventus/tw

20 July, 2020 @23:48

Cristiano Ronaldo ka shënuar dy gola me të filluar pjesa e dytë, për t’ia trasuar rrugën Juventusit drejt titullit të…

INTER 3-1 TORINO

Inter ngritet në vend të dytë me fitore

Foto: Inter/tw

14 July, 2020 @0:08

Pas një loje jo të mirë në pjesë të parë të ndeshjes dhe disavantazhit pas 45 minutave të para, Inter…

VERONA 2-2 INTER

Rrahmani asiston, Verona ndal Interin

10 July, 2020 @0:02

Ndeshja e dytë me radhë pa fitore për Interin, ndërsa kësaj radhe i ndalë Verona e Amir Rrahmanit, që asistoi…

Të gjitha lajmet nga Serie A