Të gjitha lajmet

TRANSFER

Jehona Shala transferohet te Vllaznia

Jehona Shala transferohet te Vllaznia

16 January, 2020 @9:59

Jehona Shala, një emër i njohur në futbollin e femrave në Kosovë, ka ndërruar skuadër.

Futbollistja në fjalë karrierën e saj do ta vazhdojë te Vllaznia e Shkodrës, me lajmin që u zyrtarizua nga vetë klubi shkodran.

Vllaznia e Shkodrës momentalisht i prin Superligës së Shqipërisë në kategorinë e femrave me 5 pikë më shumë se vendi i dytë, ndërkohë ardhja e Jehona Shalës në sulm do të jetë zëvendësim i së larguarës Amanda Doyle, futbollistes amerikane.

18 vjeçarja Jehona Shala gjatë karrierës së saj ka luajtur te Liria e Prizrenti dhe te skuadra A&N, ndërsa tash atë do ta shohim në Superligën e Shqipërisë.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga