Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ANDALUZIA

Jorge Sampaoli merr drejtimin e Sevillës

Jorge Sampaoli merr drejtimin e Sevillës


6 October, 2022 @15:35

Rezultatet jo të mira të ekipit, bën që drejtuesit e Sevillës të largojnë nga detyra trajnerin e deritashëm të skuadrës, Julen Lopetegui, ndërsa në vend të tij kanë emëruar Jorge Sampaolin.

Argjentinasi 62-vjeçar do të rikthehet në skuadrën që e kishte drejtuar gjatë sezonit 2016/17 ndërsa së fundi ka qenë pjesë e Olympique Marseille.

Pas shtatë ndeshjeve të para në LaLiga, Sevilla ka vetëm një fitore dhe ka 5 pikë në total, duke qenë e renditur e 17-ta në klasifikimin e elitës së futbollit spanjoll.

 


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1