Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BIANCONERËT RIKTHEHEN!

Juventusit i kthehen pikët! Pritet gjykimi i ri

Juventusit i kthehen pikët! Pritet gjykimi i ri


20 April, 2023 @20:47

Rekord-kampioni i Italisë Juventus, është kthyer. Lartë në tabelë, është shfaqur sot Juventusi derisa FIGC ia ka kthyer 15 pikët e mara në janar të këtij viti për falsifikim.

Tani pritet të mbahet gjykimi i ri, ndërsa Gjykata Federale e Apelit do të rishqyrtojë situatën brenda muajit ose pas përfundimit të këtij edicioni të Serie A-së. Ndërsa, nëse do të duhet të dënohet përsëri ekipi i bianconerëve, atëherë dënimi do të vlen për edicionin 2023/24.

Gjithashtu, dënimet janë larguar edhe për Andrea Agnellin, Maurizio Arrivabenen, Federico Cherubinin dhe drejtorin sportiv aktual të Tottenhamit, Fabio Paratici.

E gjenda aktuale në tabelë është si mëposhtë:

Juventus


 
Të gjitha lajmet nga Serie A