Të gjitha lajmet

KFF MITROVICA 1-0 KFF FERONIKELI

Kaltrina Biqkaj vendos, KFF Mitrovica kampione e Kosovës

Foto: FFK

Kaltrina Biqkaj vendos, KFF Mitrovica kampione e Kosovës

27 June, 2020 @20:17

KFF Mitrovica ka mbrojtur titullin e kampionit të Kosovës në futbollin e femrave duke e fituar ndeshjen ndaj KFF Feronikelit në super-finalen e përcaktuar nga FFK-ja.

Kampionati i femrave u ndërpre nga FFK-ja për shkak të pandemisë, ndërsa kampion nuk kishte pasi që ekipet patën pikë të barabarta në krye të tabelës dhe ndeshja e vetme mes tyre përgjatë stinorit kishte përfunduar pa gola, 0-0.

Edhe sot, në Riza Lushta ndeshja në kohë të rregullt përfundoi 0-0, derisa në vazhdime doli në skenë Kaltrina Biqkaj që vendosi për titullin kampion, duke shënuar në portën e Feronikelit.

Me këtë, KFF Mitrovica bëhet kampione e Kosovës për stinorin 2019/20 dhe siguron kualifikimet për Ligë të Kampionëve të femrave këtë verë.

Ekipi mitrovicas drejtohet nga ish-lojtari i Trepçës, Seidi Onbashi, që ka vazhduar me suksese në futbollin e femrave si trajner.

VENDIMI I FFK-së

Superliga 2020/21 me 10 skuadra, në sistem të trefishtë

Pamje nga arkivi/ TOPSPORTI/ D. S.

27 June, 2020 @13:27

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) në mbledhjen e djeshme ka qartësuar stinorin ku Superliga e Kosovës do të ketë…

YLBER MALOKU

Lojtari i Kosovës U21 në kurbet, futbolli i Kosovës humb edhe një lojtar

26 June, 2020 @18:50

Largimet nga Kosova janë thuajse përditshmëri në kërkim të kushteve më të mira për jetë. Së fundi, edhe Ylber…

FERONIKELI 0-0 DRENICA

Pas 4 fitoreve radhazi, Feronikeli dështon të kap trenin e titullit

25 June, 2020 @19:19

Rast shumë të mirë ka pasur Feronikeli sot, që t’i afrohet katërshes kryesuese të Superligës dhe të futet në luftë…

FERIZAJI 1-1 BALLKANI

Albin Krasniqi ia mohon Ballkanit vendin e dytë

25 June, 2020 @18:59

Rikthimi i Ballkanit në pozitë të dytë të klasifikimit ka qenë shumë afër sot. Mirëpo, një super-gol i Albin Krasniqit…

LLAPI 1-1 PRISHTINA

Me Zhdrellën, Llapi ndal serinë e Prishtinës

25 June, 2020 @18:49

Seria prej tre fitoreve e Prishtinës ka marrë sot fund, pasi që skuadra e Armend Dallkut nuk ka arritur të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga