Të gjitha lajmet

ZYRTARISHT KAMPIONË

Kampion! Konfirmohet në Bundesligë

Foto: Arminia/fb

Kampion! Konfirmohet në Bundesligë

16 June, 2020 @20:59

Skuadra nga qyteti i Bielefeldit në Gjermani, Arminia, me barazimin e sotëm të Hamburgut është shpallë edhe zyrtarisht kampion i Bundesliga 2 dhe me këtë ka siguruar pjesëmarrjen në stinorin 2020/21 në Bundesligë.

Arminia Bielefeld nga 31 ndeshje të deritashme, 3 xhiro para fundit të stinorit ka mbledhë 61 pikë, 7 më shumë sesa Hamburgu i dyti në renditje, që pas 32 ndeshjeve të zhvilluara ka 64 pikë.

TABELA AKTUALE

Arminia këtë sezon u drejtua nga trajneri Uwe Neuhaus, ndërsa golashënuesi më i mirë i skuadrës ishte sulmuesi me përvojë Fabian Klos me 19 gola të shënuara. Arminia i kthehet Bundsligës pas 11 vitesh

WERDER - BAYERN, 11s

Rashica startues për shpëtim, Bayerni për titull

Foto: Werder/fb

16 June, 2020 @20:45

Ka filluar ndeshja mes Werder Bremenit dhe Bayernit para 5 minutash, ndërsa futbollisti i Kosovës Milot Rashica është startues te…

KLAUS GJASULA

Rekorderi i Bundesligës, që s’mundi ta shpëtonte ekipin

Foto: Paderborn/fb

14 June, 2020 @9:34

Mesfushori i reprezentacionit të Shqipërisë, Klaus Gjasula, përkundër rekordit të tij, nuk ka arritur të shpëtojë ekipin në elitë të…

DUELET E FUNDIT

Bayerni dhe dy duele direkte për Werderin e Rashicën

Foto: Werder/tw

14 June, 2020 @9:11

Pas fitores së thellë dje ndaj Paderbornit, Werder Bremen i Milot Rashicës ende mund të thuhet se ka fatin në…

BUNDESLIGA

Bayerni drejt titullit, siguron Ligën e Kampionëve

FOTO / Bayern Munchen

13 June, 2020 @21:21

4 minuta para përfundimit të ndeshjes ndaj Borussia Monchengladbachut, erdhi fitorja e Bayern Munichut. Bayerni e mposhti kundërshtarin me rezultat…

PAQARADA & HALIMI

Sandhausen i Paqaradës dhe Halimit shpëton dhe stabilizohet

Foto: Sandhausen/fb

12 June, 2020 @21:25

Pas rikthimit të Bnudesliga 2, ekipi i dyshes kosovare Leart Paqarada dhe Besar Halimi ishte në rrezik për rënie nga…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga