Të gjitha lajmet

DRITA

Kampionia e Kosovës mbyll afatin kalimtar me Enhar Cakollin

FOTO / Drita

Kampionia e Kosovës mbyll afatin kalimtar me Enhar Cakollin

11 September, 2020 @16:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në futboll, Drita, ka përfunduar afatin kalimtar me lojtarin Enhar Cakolli.

Cakolli ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me skuadrën gjilanase.

Enhar Cakolli luan në pozitën e mbrojtësit të krahut të djathë. Ai së fundi ishte pjesë e skuadrës së Ramiz Sadikut.

Drita deri më së bashku me Enharin ka bërë 6 përforcimet të reja në skuadër për stinorin 2020/21.

LLAPI

Llapi shfrytëzon vendimin e CAS-it, rrëmben talentin Aliu

FOTO / Llapi

10 September, 2020 @22:19

Skuadra e Llapit para pak çastesh ka zyrtarizuar talentin Adonis Aliun. Adonisi ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me skuadrën e…

FERONIKELI

Maliqi transferohet te Feronikeli

FOTO / FERONIKELI

10 September, 2020 @21:27

Skuadra e Feronikelit pas Viktor Kukës sot ka zyrtarizuar edhe lojtarin Adem Maliqin. Maliqi ka nënshkruar kontratë një vjeçare…

FERONIKELI

Viktor Kuka kalon te Feronikeli

FOTO / Feronikeli

10 September, 2020 @21:04

Mbrojtësi Viktor Kuka, ka arritur marrëveshje me skuadrën e Feronikelit. Kuka ka nënshkruar me Niklin dhe do të jetë pjesë…

PRISHTINA

Përforcimi i tretë i ditës për Prishtinën

FOTO / PRISHTINA

10 September, 2020 @18:05

Skuadra e Prishtinës, para pak çastesh ka zyrtarizuar përforcimin e tretë të ditës. Gledi Mici ka nënshkruar kontratë me Prishtinën…

ARDIAN ISMAJLI

Pranë Spezias

10 September, 2020 @17:02

Futbollisti i lindur dhe i rritur në Kosovë që është aktualisht ende lojtar i Hajdukut të Splitit, Ardian Ismajli, është…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga