Të gjitha lajmet

SHKËNDIJA - TOTTENHAM

Kane dhe Son eliminojnë Shkëndijën

FOTO / Shkendija

Kane dhe Son eliminojnë Shkëndijën


24 September, 2020 @21:50

Skuadra e Shkëndijës është eliminuar nga Europa League, duke u mposhtur ndaj Tottenhamit me rezultat 1-3.

Tottenhami kaloi në epërsi që në minutën e pestë të ndeshjes me Erik Lamelan, kurse Shkëndija e barazoi rezultatin me Valmir Nafiun pas një asistimi të Ljupche Doriev në minutën e 55’.

Paraqitja e mirë e Shkëndijës bëri që Tottenhamit t’i nevojitej inkuadrimi i yjeve në lojë. Pas golit të barazimit, Tottenham inkuadroi futbollistët Kane, Lo Celso e Lucas dhe pastaj erdhi fitorja.

Epërsia u arrit me golin e Son 70’, derisa rezultatin e vulosi Harry Kane në minutën e 77’.

Shkëndija deri në këtë fazë erdhi duke i mposhtur ekipet Sumqayit dhe Botosanin.


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

DIREKT

Shorti i UEFA Europa League, direkt

Europa League

Shorti i UEFA Europa League, direkt

14/12/20 @ 12:41

VENDIMI I FUNDIT I UEFA-së

Air Albania e Tiranës, mikpritëse e finales së garës së re e UEFA-së

Europa League

Air Albania e Tiranës, mikpritëse e finales së garës së re e UEFA-së

03/12/20 @ 17:22

TË KUALIFIKUARIT E PARË

4 skuadra sigurojnë kualifikimin pas 4 xhirosh

Europa League

4 skuadra sigurojnë kualifikimin pas 4 xhirosh

26/11/20 @ 23:45

100%

Arsenal, Hoffenheim e Leicester - të vetmit me bilans 100%

Europa League

Arsenal, Hoffenheim e Leicester - të vetmit me bilans 100%

05/11/20 @ 23:29

CORONAVIRUS

Tirana del pastër para duelit historik

FSHF Kategoria Superiore/Europa League

Tirana del pastër para duelit historik

29/09/20 @ 14:58

PLAYER RATINGS @ BAYERN - SEVILLA

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

Champions League/Europa League/International

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

25/09/20 @ 00:55

SUPERKUPA E EVROPES

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

Champions League/Europa League/Bundesliga

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

24/09/20 @ 23:37

LEGIA - DRITA

Drita historike dorëzohet në rrethin e tretë

Europa League

Drita historike dorëzohet në rrethin e tretë

24/09/20 @ 22:22

LEGIA - DRITA

Legia vs. Drita, 11-shet startuese

FFK Superliga/Europa League

Legia vs. Drita, 11-shet startuese

24/09/20 @ 19:59


Të gjitha lajmet nga Europa League