Të gjitha lajmet

WERDER - EINTRACHT 11s

Katër ndërrime te formacioni startues i Werderit

Foto: Werder/fb

Katër ndërrime te formacioni startues i Werderit

3 June, 2020 @19:45

Werder Bremen ka publikuar formacionin startues të ekipit para përballjes ndaj Eintracht Frankfurtit në përballjen e mbetur nga më parë në Bundesligë.

Dyshja kryesore e ekipit, Milot Rashica dhe Leonardo Bittencourt, që u lënduan lehtë në përballjen e kaluar, nuk janë përfshirë në formacionin startues të kësaj ndeshjeje.

Kështu, Florian Kohfeldt ka vendosur që të dalë me këtë 11-she në fushë.

WERDER: Pavlenka; Moisander, Veljkovic, Gebre Selassie, Friedl; Eggestein, Vogt, Klaassen, Bartels; Osako, Selke.

EINTRACHT: Trapp; Hasebe, Hinteregger, Abraham; Kostic, Rode, Kohr, Toure; Gacinovic, Silva, Kamada.

PARA NDESHJES

Kohfeldt: Rashica dhe Bittencourt janë të gatshëm për ndeshje

Foto: Werder/fb

3 June, 2020 @16:58

Trajneri i Werder Bremenit, Floria Kohfeldt, ka dhënë lajme të mira për adhuruesit e ekipit pak para ndeshjes së sotme.…

PADERBORN 1-6 DORTMUND

Borussia Dortmund fundos Paderbornin, hattrick Sancho

Foto: BVB/tw

31 May, 2020 @19:55

Mesfushori këmbëshpejtë i krahut, Jadon Sancho, ka shënuar hattrick ndërsa Borussia Dortmund fitore të thellë 1-6 [Hunemeier 72 -…

BUNDESLIGA

Nata e rekordeve për Lewandowskin

FOTO / Bayern M

30 May, 2020 @23:35

Lideri i Bundesligës, Bayern Munchen, sonte me lehtësi e mposhti Dusseldorfin me rezultat 5-0. Super ylli polak, Robert Lewandowski, me…

BAYERN 5-0 DUSSELDORF

Bayerni serinë e fitoreve ngrit në 8, dallimin në 10

FOTO / Bayern Munchen

30 May, 2020 @20:59

Kampioni aktual i Bundesligës, Bayern Munchen, me lehtësi e kaloi skuadrën e Valon Berishës, Dusseldorfin, duke e mposhtur me rezultat…

MILOT RASHICA

Lufta do të vazhdojë

Foto: miltorashica/tw

30 May, 2020 @19:26

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Milot Rashica, pas fitore së ekipit të tij ndaj Schalkes është shprehur se ekipi i…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga