Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LITUANIA 0-2 KAZAKISTANI

Kazakët fitojnë ndaj rivalit të radhës së kuqezinjëve

Foto: uefa.com

Kazakët fitojnë ndaj rivalit të radhës së kuqezinjëve


4 September, 2020 @20:15

Kazakistani ka dalë fitues në përballjen e parë të Ligës C4 të Kombeve duke e mposhtur Lituaninë si mysafir në përballjen e parë të grupit, 0-2 [Zainutdinov 4, Kuat 87].

Golat e shënuar në fillim dhe në fund të ndeshjes i kanë dhënë tre pikëshin e parë në grup ekipit të drejtuar nga selektori Michal Bilek, që tash mendon për ndeshjen e radhës ndaj Bellorusisë.

Në anën tjetër, Lituania që u mposht në shtëpi në fillim të ciklit të dytë të Ligës së Kombeve, udhëton në Tiranë pas tre ditëve për tu ndeshur me kuqezinjtë e Edi Rejas.

Kazakhstan


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve