Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAMIZ SADIKU 0-1 FERIZAJI

Kenan Orana vendimtar, seria e Ferizajit vazhdon

Kenan Orana vendimtar, seria e Ferizajit vazhdon


10 April, 2022 @17:29

Jo lehtë, por me luftë për secilin top, Ferizaji ka arritur të dalë fitues edhe në ndeshjen e radhës në Ligë të Parë Grupi B për të vazhduar marshimin drejt Superligës.

Ramiz Sadiku ka qenë viktimë e Ferizajit sot, derisa prishtinasit janë mposhtur minimalisht me golin e shënuar nga Kenan Orana në pjesë të parë të ndeshjes, që doli të jetë edhe përfundimtar, 0-1 [Kenan Orana 27].

Përndryshe kjo është fitorja e shtatë me radhë në pjesën pranverore të stinorit për ekipin e drejtuar nga trajneri prishtinas Arbnor Morina, ndërsa dallimi prej katër pikëve ndaj ndjekësit më serioz Vushtrrisë, mbetet.

Për Ramiz Sadikun në anën tjetër, kjo është humbja e parë në tri ndeshjet e fundit, pas dy barazimeve që kishin.

TABELA AKTUALE


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë