Të gjitha lajmet

PREMIER LEAGUE

Lëndimi i De Bruyne, 4-6 javë jashtë

Foto: Google

Lëndimi i De Bruyne, 4-6 javë jashtë


22 January, 2021 @17:05

De Bruyne do të jetë jashtë fushave për katër deri në gjashtë javë për shkak të një dëmtimi në muskul, lajm ky i konfirmuar nga Pep Guardiola sot.

Belgu u dëmtua në fitoren 2-0 të së mërkurës në shtëpi ndaj Aston Villa dhe në vijim do të humbasë ndeshjet kryesore të Cityt në Premier League kundër Liverpool, Tottenham dhe, sipas të gjitha gjasave,
Arsenal muajin e ardhshëm.

Nëse rikuperimi i mesfushorit do të marrë gjashtë javë të plota, ai do të humbasë të paktën nëntë ndeshje për City, përfshirë ndeshjen e tyre të parë në Ligën e Kampionëve kundër skuadrës gjermane Borussia Monchengladbach.

City gjenden në vendin e dytë në tabelën e Premier League, dy pikë prapa Manchester United, me një lojë më pak.


PREMIER LEAGUE

Salah hyn në histori të ekipit

Premier League

Salah hyn në histori të ekipit

01/02/21 @ 14:35

BRIGHTON 1-0 TOTTENHAM

Humbja e dytë me radhë për Mourinhon

Premier League

Humbja e dytë me radhë për Mourinhon

31/01/21 @ 22:07

VIDEO

Shaqiri asiston në fitoren e Liverpoolit

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Shaqiri asiston në fitoren e Liverpoolit

31/01/21 @ 20:40

ARSENAL - UNITED

Arsenal-United barazojnë, City “gëzohet”

Premier League

Arsenal-United barazojnë, City “gëzohet”

30/01/21 @ 20:32

SPURS

Mou: Pas lëndimit të Kane-it, shpresat te Bale

Premier League

Mou: Pas lëndimit të Kane-it, shpresat te Bale

30/01/21 @ 11:59

SPURS

Konfirmohet se sa kohë do të mungojë Kane

Premier League

Konfirmohet se sa kohë do të mungojë Kane

30/01/21 @ 11:35

HAMMERS

West Ham prezanton Jesse Lingardin

Premier League/Transfere

West Ham prezanton Jesse Lingardin

29/01/21 @ 22:56

LIVERPOOL

Klopp: Na duhet një mbrojtës

Premier League/Transfere

Klopp: Na duhet një mbrojtës

29/01/21 @ 18:40

PREMIER LEAGUE

Trajneri i Wolves humanist i madh, dhuron 250 mijë euro

Premier League

Trajneri i Wolves humanist i madh, dhuron 250 mijë euro

29/01/21 @ 15:25

MEDIA TALK

Problemet në mbrojtje, Mustafi ‘shpëtimtari’ i Liverpoolit

Premier League/Transfere

Problemet në mbrojtje, Mustafi ‘shpëtimtari’ i Liverpoolit

29/01/21 @ 14:54


Të gjitha lajmet nga Premier League