Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KIKA - 2 KORRIKU

Kika fiton pikën e rëndësishme

Kika fiton pikën e rëndësishme


2 April, 2022 @16:44

Edhe pse duket që Vitia do të jetë skuadra që do të përshëndetet nga Liga e Parë Grupi B, Kika ka bërë punën e vetë ndaj 2 Korrikut sot në Hogosht, duke siguruar një pikë.

Kika ka barazuar me 2 Korrikun 1-1 [Besfort Emini p. - n.n.] derisa këta të fundit kanë një rënie në formë, prej se ndarja në mes të ekipeve që e duan rrugën për Superligë.

TABELA AKTUALE

Ky barazim ka rehatuar Kikën, pasi që Vitia u mposht nga Fushë Kosova në përballjen tjetër dhe tashmë dallimi prej 11 pikëve duket tepër vështirë i kapshëm për xhirot e mbetura të stinorit.

Në anën tjetër, 2 Korriku rehat në Ligë të Parë, pa interesim për në Superligë, me eksperimentime në lojtarë, po vazhdon kampionatin pa presion.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë