Të gjitha lajmet

ILIR BERISHA

Koha për t’u larguar

Koha për t’u larguar

31 October, 2014 @17:23

Qendërmbrojtësi prishtinas, Ilir Berisha, pas tre viteve të kaluara në skuadrën suedeze, Orebro, ka filluar të mendojë për një skuadër të re, në të cilën do ta vazhdojë karrierën.

“Dua ta falenderoj Orebron për këta tre vite të kaluara në klub, por tani është koha për të lëvizur që të kem sfida të reja në karrierën time. Ishte një periudhë mahnitëse me këta bashkëlojtarë, të cilët janë më të mirët dhe më të çmendurit që i kam takuar ndonjëherë. Një falenderim i madh shkon edhe për tifozët që kanë dhënë përkrahje të madhe gjatë kohërave të mira dhe të këqija, dhe natyrisht për dashurinë e madhe. Shpresojë që t’i shoh të gjithë përsëri në një ditë të bukur. Është një pjesë nga përvoja ime që nuk do ta harrojë kurrë,” ka shkruar Berisha në llogarinë e tij personale në Facebook, duke paralajmëruar largimin e tij dhe falenderuar njëkohësisht për kohën e kaluar në ekipin suedez.

Berisha, 23 vjeçar, ishte transferuar në Orebro në shkurt të vitit 2012 nga skuadra e Prishtinës.

Skuadra e Orebros nesër e luan ndeshjen e xhiros së fundit të kampionatit suedez, ku do të përballen me skuadrën Hacken.

FERRONIKELI MBETET LIDER

Lideri përmbyt Istogun kërkues

31 October, 2014 @15:11

Lideri i Superligës, Ferronikeli, ka arritur të përmbys epërsinë e Istogut për tu rikthyer në fund dhe të fitojë ndeshjen.  …

MAN CITY

Silva, mungon afro 1 muaj

31 October, 2014 @14:15

Njëri ndër futbollsitët më të mirë të Manchestet Cityt, spanjolli David Silva, do të mungojë afro një muaj në fushat…

STAMFORD BRIDGE

Kthehet Diego Costa

31 October, 2014 @14:09

Sulmuesi spanjoll, Diego Costa, do të jetë në dispozicion të Jose Mourinhos për këtë fundjavë.  Njoftimin e ka dhënë llogaria…

PËRCAKTOHEN REFERËT DHE ORARI

Prishtina-Besa, derbi i xhiros

BOROZANI/Erdis Driza

30 October, 2014 @15:53

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur referët dhe orarin për xhiron e radhës në Superligë.  Kështu, java…

PLAY OFFS 18/19

NBA gati për Play Offin 2018/19

11 April, 2019 @11:15

Pas përfundimit të ndeshjeve sot në mëngjes, u caktuan të gjitha çiftet që do të garojnë në Play Offin 2018/19…

AJAX - JUVENTUS

Neres i jep shpresë Ajaxit

10 April, 2019 @23:07

Cristiano Ronaldo iu kthye me gol Juventusit, që u desht të pajtohej me barazimin 1-1 sot në Amsterdam ndaj Ajaxit…

MEGASPORTS - LLAPI

Dueli prizrenas në finale

10 April, 2019 @23:03

Skuadra prizrenase Megasports, duke e mposhtur Llapin në ndeshjen e tretë me rezultat 75-56 u kualifikua në finale. Djelmoshat e…

MANCHESTER UNITED - BARCELONA

Suarez vendos, Barcelona në avantazh

Foto: UCL/fb

10 April, 2019 @22:58

Barcelona ka shënuar fitore 1-0 në Old Trafford sonte, në kuadër të ndeshjes së parë çerekfinale ndaj Manchester Unitedit. …

KUALIFIKIME PËR EVROPIAN

Triumf i madh i Kosovës ndaj Izraelit

Foto: FHK

10 April, 2019 @22:07

Përfaqësuesja e Kosovës në hendoll ka arritur të shënojë një fitore tepër të rëndësishme në rrugën drejt kualifikimit për Kampionat…

Të gjitha lajmet nga