Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES

Kohfeldt: Rashica dhe Bittencourt janë të gatshëm për ndeshje

Foto: Werder/fb

Kohfeldt: Rashica dhe Bittencourt janë të gatshëm për ndeshje

3 June, 2020 @16:58

Trajneri i Werder Bremenit, Floria Kohfeldt, ka dhënë lajme të mira për adhuruesit e ekipit pak para ndeshjes së sotme.

Werder Bremen pret Eintracht Frankfurtin në duel jashtëzakonisht të rëndësishëm për të dyja skuadrat që po luftojnë për mbijetesë.

“Secili që ka qenë në dispozicion të ekipit ndaj Schalkes, është edhe sonte në dispozcion për të luajtur,” ka thënë Kohfeldt, bën të ditur faqja zyrtare e ekipit gjerman.

TABELA AKTUALE

Kështu, Milot Rashica që pësoi një lëndim të lehtë në përballjen e fundit të ekipit, do të jetë si opcion i trajnerit për të qenë në lojë.

Werder nuk ka pranuar gol në tre ndeshjet e fundit të Bundesligës dhe po bën luftë të madhe për të mbijetuar në elitë këtë stinor.

Rashica ka asistuar në golin e fitores së fundit të ekipit të ëerderit, që u shënua nga bashkëlojtari i tij, Leonardo Bittencourt.

PADERBORN 1-6 DORTMUND

Borussia Dortmund fundos Paderbornin, hattrick Sancho

Foto: BVB/tw

31 May, 2020 @19:55

Mesfushori këmbëshpejtë i krahut, Jadon Sancho, ka shënuar hattrick ndërsa Borussia Dortmund fitore të thellë 1-6 [Hunemeier 72 -…

BUNDESLIGA

Nata e rekordeve për Lewandowskin

FOTO / Bayern M

30 May, 2020 @23:35

Lideri i Bundesligës, Bayern Munchen, sonte me lehtësi e mposhti Dusseldorfin me rezultat 5-0. Super ylli polak, Robert Lewandowski, me…

BAYERN 5-0 DUSSELDORF

Bayerni serinë e fitoreve ngrit në 8, dallimin në 10

FOTO / Bayern Munchen

30 May, 2020 @20:59

Kampioni aktual i Bundesligës, Bayern Munchen, me lehtësi e kaloi skuadrën e Valon Berishës, Dusseldorfin, duke e mposhtur me rezultat…

MILOT RASHICA

Lufta do të vazhdojë

Foto: miltorashica/tw

30 May, 2020 @19:26

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Milot Rashica, pas fitore së ekipit të tij ndaj Schalkes është shprehur se ekipi i…

SCHALKE 0-1 WERDER

Me asist të Rashicës Werder fiton, Schalke pa pikë pas karantine

Foto: Werder/tw

30 May, 2020 @17:37

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, ka rrëmbyer me një bashkëlojtar të tij topin në mes të fushës. Kosovari udhëhoqi topin…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga