Të gjitha lajmet

VINCENT KOMPANY

Kompany pensionohet, bëhet trajner i ekipit të madh belg

Kompany pensionohet, bëhet trajner i ekipit të madh belg

17 August, 2020 @12:03

Pas 20 vitesh karrierë të bujshme futbolliste, qendërmbrojtësi belg Vincent Kompany, është pensionuar nga futbolli aktiv.

E së fundi, ai është emëruar trajner i ekipit të madh belg, Anderlecht, që vite më parë është drejtuar nga Besnik Hasi.

Kompany 34 vjeç përgjatë karrierës së tij ka luajtur për Anderlechtin, pastaj Hamburgun dhe në dekadën e fundit për Cityn, para se ta përfundonte karrierën aty ku e nisi.

PREMIER LEAGUE

Hart me ekip të ri, në Londër

17 August, 2020 @11:48

Ish portieri i Burnleyt dhe Manchester Cityt, Joe Hart, është pranë kalimit në Londër te skuadra e Tottenhamit. Njoftimin…

MBROJTËSI I KOSOVËS

Florent Hadërgjonaj s’kthehet te Huddersfield

14 August, 2020 @17:20

Mbrojtësi i krahut të djathtë të reprezentacionit të Kosovës, Florent Hadërgjonaj, që në janar të këtij viti u huazua nga…

BRAZILIANI I RADHËS

Arsenal konfirmon Willianin

14 August, 2020 @11:30

Arsenal ka konfirmuar se ka arritur të bind brazilianin Willian për tu bërë pjesë e skuadrës nga Emirates. Willian…

FANTASY PREMIER LEAGUE

Diskualifikohet fituesi “i vërtetë”, çmimin e merr matematicienti i Oksfordit

11 August, 2020 @22:59

Një ndodhi e pazakontë ka ndodhur në fundin e sezonit 2019/2020 të Fantasy Premier Leagues. Loja e famshme që këtë…

FA CUP

Super Aubameyang, Arsenali fitues i FA Cup!

Foto: Sky Sports

1 August, 2020 @20:36

Për herë të 14 në histori të klubit, Arsenali është fitues i FA Cup! Asnjë skuadër nuk e ka fituar…

Të gjitha lajmet nga Premier League