Të gjitha lajmet

ATHLETIC BILBAO

Kontrata i zgjatet deri në finale të Kupës

Kontrata i zgjatet deri në finale të Kupës

14 April, 2020 @22:24

Skuadra e Athletic Bilbaos do t’ia zgjat kontratën sulmuesit veteran të saj derisa të vendoset për datën e finales së Copa del Reyit.

Aritz Aduriz 39 vjeç kishte planifikuar të pensionohej në fund të stinorit 2019/20.

E tash, pasi që data e finales së Kupës do të shtyhet për shkak të pandemisë, e Adurizit i përfundon kontrata në qershor, klubi bask ka vendosur që atij t’i vazhdohet kontrata deri sa të luhet finalja.

Finalja e Copa del Rey ishte dashur të luhej më 18 prill. Athletic Bilbao në finale do të ndeshet me Real Sociedadin. Athletic Bilbao ka fituar 23 Copa del Rey në histori të saj, por asnjë pas vitit 1984.

"TERMET" TE BARCELONA

6 anëtarë të Bordit të Barcelonës dorëhiqen, kritikojnë klubin

10 April, 2020 @14:57

Gjashtë anëtarë të Bordit të Barcelonës kanë dhënë dorëheqje dhe i kanë thënë kryetarit Josep Maria Bartomeu se janë të…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

MESSI & CRISTIANO

Messi e Cristiano me donacione milionëshe për luftën ndaj coronavirusit

25 March, 2020 @0:08

Dy superyjet e futbollit botëror, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, i kanë dhuruar nga 1 milionë euro për luftë ndaj…

LORENZO SANZ

Ish kryetari i Realit ndërron jetë nga coronavirusi

21 March, 2020 @22:18

Kryetari i Real Madridit prej vitit 1995 deri në vitin 2000, Lorenzo Sanz, ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare…

CORONAVIRUS

Paraqitet lojtari i parë i LaLigas me Coronavirus

Foto: MundoDeportivo

15 March, 2020 @14:31

Futbollisti argjentinas i Valencias, Ezequiel Garay, është rasti i parë i coronavirusit te lojtarët e LaLigas, ka bërë të ditur…

Të gjitha lajmet nga La Liga