Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARSENAL

Kontratë e re, Xhaka mbetet në Arsenal

Kontratë e re, Xhaka mbetet në Arsenal


16 August, 2021 @19:13

Shuhen spekulimet për një kalim të Granit Xhakës te Roma në Serie A.

Mesfushori që shkëlqeu në EURO2020 e ka vazhduar edhe për një vit kontratën e tij te Arsenali, duke shprehur dëshirën për qëndrim.

Kontrata e kaluar e Xhakës përfundonte në vitin 2023, kurse kontrata e nënshkruar tash përfundon në vitin 2024.

Se sa do të përfitojë Xhaka me kontratën e re nuk është bërë e ditur zyrtarisht, por që sipas mediave angleze ai do të ketë ngritje rroge me kontratën e re.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League