Të gjitha lajmet

KOSOVA

Kosova e pafat, edhe një mungesë për ndeshjet e shtatorit

Kosova e pafat, edhe një mungesë për ndeshjet e shtatorit

22 August, 2019 @14:11

Kosova e pafat!

Përveç mungesave tejet të rëndësishme si Milot Rashica, Arbër Zeneli e Hekuran Kryeziu, Kosova ndeshjet e shtatorit do të jetë e detyruar t’i luajë edhe pa Herolind Shalën.

Kjo u bë e ditur përmes një postimit të klubit të Valerangas në Instagram, ku bashkë me foton e Herolindit, shkruhet që mesfushori i Kosovës e ka thyer dorën, me ç‘rast nuk do të jetë për ndeshjet e shtatorit.

Se sa do të mungojë Herolindi nuk është bërë e ditur ende, mirëpo mungesa e tij në ndeshjet e shtatorit është definitive.

LËNDIM

Werder konfirmon lëndimin e Rashicës

20 August, 2019 @18:04

“Për shkak të një lëndimi muskulor, Milot Rashica do të mungojë për disa javë.” Kështu thuhet një njoftim zyrtar të…

SULMUESI I KOMBËTARES

Bekim Balaj në elitën e Austrisë

Foto: SKSturm

26 July, 2019 @9:02

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Bekim Balaj, është lojtar i ri i ekipit austriak Sturm Graz. Balaj 28 vjeç së…

MALI I ZI

Rivali i Kosovës emëron trajner boshnjak

25 July, 2019 @14:48

Pas barazimit 1-1 me Kosovën në ditën skandaloze për futbollin malazez, kur selektori i tyre serb bashkë me futbollistët me…

ARENA KOMBËTARE

FSHF pret sponsorët për emër të stadiumit të ri

Foto: FSHF

22 July, 2019 @16:15

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) para pak çastesh ka bërë të ditur se ka vendosur në shitje emrin e asaj…

MËRGIM MAVRAJ

Lëndim në përgatitje, mbrojtësi rrezikon shtatorin me kombëtaren

15 July, 2019 @10:05

Qendërmbrojtësi më me përvojë në kombëtaren shqiptare, është lënduar në ndeshjen përgatitore me ekipin e tij dhe kështu pritet të…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020