Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIFA RANKING

Kosova pa lëvizje në renditjen e fundit të FIFA

Foto: FFK

Kosova pa lëvizje në renditjen e fundit të FIFA


27 May, 2021 @15:14

Përfaqësuesja e Kosovës nuk ka lëvizuar nga pozita e saj në renditjen e fundit të FIFA për kombëtaret botuar sot.

Kosova vazhdon të mbetet në pozitën e 120 të renditjes së kombëtareve të futbollit në botë, një pozitë pas Libisë 119 dhe një para Taxhikistanit 121 duke pasur 1151.73 pikë të tubuara deri tash.

Kjo listë pritet të ketë ndërrime të mëdha përgjatë muajit të ardhshëm kur ka miqësore plotë para EURO 2020 dhe pas evropianit.

Kosova ka të aranzhuara 4 miqësore përgjatë qershorit, dy prej të cilave pritet të sjellin pikë për lëvizje të vogla në renditje, natyrisht nëse arrihen rezultate pozitive.

Kosovo


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja