Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VENDIMTARJA PËR SUPERLIGË 2021/22

Një ditë para barazhit të Superligës - shpresa në të dyja taboret

Vendimtarja për të përcaktuar anëtarin e 10 të Superligës për sezonin 2021/22; Foto: KFTrepca89/fb

Një ditë para barazhit të Superligës - shpresa në të dyja taboret


27 May, 2021 @14:42

Kanë mbetur rreth 24 orë para fillimit të ndeshjes që do të përcaktojë edhe skuadrën e fundit pjesëmarrëse në Superligë 2021/22.

A do të arrijë Dukagjini që të shënojë rikthimin në Superligë, apo Trepça’89 do të ruajë anëtarësinë aty edhe për një stinor? Gjithçka do të vendoset në Fadil Vokrri të premten më 28 maj 2021 në përballjen që nis në ora 16:00 dhe do të transmetohet direkt në Artmotion.

Sikurse klinasit, ashtu edhe mitrovicasit shpresojnë në Superligë dhe besojnë në fondin e lojtarëve për të nxjerrë më të mirën nga përballja.

“Qyteti i Klinës ka besim te djemtë e klubit, ndërsa u mbetet atyre në fushë që të vazhdojnë angazhimin maksimal dhe kjo sezonë fantastike në fund t’ju shpërblehet,” është thënë në njoftimin e KF Dukagjinit botuar në Facebook para ndeshjes.

KF Dukagjini

Dukagjini përfundoi i dyti në Ligën e Parë A dhe veçse kaloi një fazë barazhi, duke e eliminuar Flamurtarin që kishte zënë vendin e dytë në Ligën e Parë B. Tash, është finalja përfundimtare për ekipin që po drejtohet suksesshëm nga Armend Dallku.

“Rrugës që i jemi nis nga fillimi, po i vjen fundi. Shpërbleni veten, ktheni klubin ku e ka vendin,” ka shtuar faqja e skuadrës në një postim të fundit para ndeshjes.

Kapiteni Altin Merlaku, pastaj ish-golashënuesi më i mirë i Superligës, Labinot Osmani dhe të tjerë me shokë, besojnë se ekipi do të arrijë triumfin e aq kërkuar ndaj ‘89-shit për të siguruar elitën.

Trepça’89 në anën tjetër drejtuar nga ish-mesfushori i tyre Shpëtim Idrizi po beson gjithashtu në mbijetesë. Mitrovicasit nuk dëshirojnë ta lënë qytetin pa prezencë në Superligë, duke ditur se ekipi tjetër, Trepça veçse është disa vite në Ligë të Parë.

Kapiteni i “minatorëve” Muharrem Jashari, një mesfushor nga i cili pritet shumë në një prononcim të shkurtë të tijin për gazetën Zëri ka thënë se ata janë përgatitur maksimalisht dhe se përkundër që Dukagjini ka skuadër cilësore, besojnë në sigurimin e mbijetesës.

“Jemi përgatitur maksimalisht, pa dyshim që do të jetë ndeshje e vështirë, pasi që Dukagjini ka skuadër cilësore,” ka thënë ndër të tjera Jashari.

Kujtojmë, Trepça’89 përfundoi në pozitën e tetë të renditjes tabelare të Superligës, pozitë kjo e rrezikshme, pasi që siguron mbijetesën vetëm përmes barazhit.

Trepça'89

Por, skuadra vetëm një xhiro më parë se kjo ka qenë në pozitë të rënies dhe me fitore në xhiron e fundit ndaj Drenicës, dolën të tetët për të shpresuar në Superligë 2021/22 dhe kjo tashmë ka shtuar apetitet e mitrovicasve.

Federata e Futbollit e Kosovës ende nuk ka zyrtarizuar gjyqtarët e kësaj ndeshjeje, ndërsa pritet që ata të jenë minimalisht treshja që është me FIFA licensë referimi.

Gjithsesi, gjithçka më hollësishëm të premten më 28 maj me fillim prej orës 16:00.


SPURS

Tottenham në bisedime me ish-trajerin

Premier League/Transfere

Tottenham në bisedime me ish-trajerin

27/05/21 @ 12:29

JUVENTUS

Juventus rikthen Allegrin?!

Serie A/Transfere

Juventus rikthen Allegrin?!

27/05/21 @ 12:18

REAL MADRID

ZYRTARE: Largohet Zidane

La Liga/International/Transfere

ZYRTARE: Largohet Zidane

27/05/21 @ 12:08

MEDIA TALK

Kicker: Rashica shkon për 15 milionë

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Kicker: Rashica shkon për 15 milionë

27/05/21 @ 11:14

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd

Europa League/Premier League/La Liga

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd

27/05/21 @ 00:37

FINALJA E EUROPA LEAGUE

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

Europa League/Premier League/La Liga/International

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

26/05/21 @ 23:58

MALISHEVA

Malisheva vazhdon me trajnerin dhe 3 lojtarë

FFK Superliga

Malisheva vazhdon me trajnerin dhe 3 lojtarë

19/06/21 @ 19:00

SULMUESI MË I MIRË I SUPERLIGËS

Daku rikthehet në elitën kroate

FFK Superliga/International/Transfere

Daku rikthehet në elitën kroate

19/06/21 @ 17:51

DRITA

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

FFK Superliga/Transfere

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

18/06/21 @ 22:14

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

LLAPI

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

FFK Superliga/Transfere

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

18/06/21 @ 11:31

LLAPI

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

FFK Superliga/Transfere

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

17/06/21 @ 22:12

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

FFK Superliga

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

17/06/21 @ 21:15

DRITA

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

FFK Superliga/Transfere

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

17/06/21 @ 18:05

DRITA

Festim Alidema largohet nga Drita

FFK Superliga/Transfere

Festim Alidema largohet nga Drita

17/06/21 @ 15:01

LLAPI

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

FFK Superliga/Transfere

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

17/06/21 @ 12:14


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga