Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd

Portieri Rulli, duke festuar me tifozët, menjëherë pas pritjes së penalltisë vendimtare të ndeshjes/ Foto: UEL

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd


27 May, 2021 @0:37

Futbollisti 35-vjeçar i Villarrealit, Raul Albiol, ka qenë si shkëmb në mbrojtje, derisa ekipi i tij ka arritur që të ngris trofeun e parë evropian në histori të klubit. Bashkë me penalltinë e shutuar, kapiteni Albiol ka qenë ndër më të dalluarit në lojë.

Ndërsa notat e futbollistëve pas finales së Europa League, dhënë nga Eurosport janë këto:

MAN UTD: De Gea 5, Wan-Bissaka 7, Bailly 7, Lindelof 7, Shaw 8, McTominay 8, Pogba 6, Greenwood 6, Fernandes 6, Rashford 6, Cavani 7. REZ: Fred 6, James n/a, Tuanzebe n/a, Telles n/a, Mata n/a.

VILLARREAL: Rulli 8, Foyth 7, Albiol 8, Pau Torres 7, Pedraza 7, Parejo 7, Capoue 7, Trigueros 7, Moreno.G 7, Bacca 6, Pino 7. REZ: Coquelin 6, Gomez 6, Alcacer 6, Gaspar 6, Moreno.A 6, Raba n/a.


FINALJA E EUROPA LEAGUE

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

Europa League/Premier League/La Liga/International

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

26/05/21 @ 23:58

TEUTA FESTON

Fitore për titullin e dytë në histori

FSHF Kategoria Superiore

Fitore për titullin e dytë në histori

26/05/21 @ 22:11

A&N

Ndahen rrugët me trajnerin Megzon Visoka

FFK Liga e parë

Ndahen rrugët me trajnerin Megzon Visoka

26/05/21 @ 18:20

KOSOVA

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

Përfaqësuesja/Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

26/05/21 @ 16:58

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50

CONFERENCE LEAGUE

Llapi debuton në Evropë ndaj Shkupit

Europa League

Llapi debuton në Evropë ndaj Shkupit

15/06/21 @ 13:42

FINALJA E EUROPA LEAGUE

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

Europa League/Premier League/La Liga/International

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

26/05/21 @ 23:58

PARA FINALES

Ole kërkon trofeun e parë ndaj specialistit të UEL, Emery

Europa League/Premier League/La Liga/International

Ole kërkon trofeun e parë ndaj specialistit të UEL, Emery

26/05/21 @ 12:14

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03


 
Të gjitha lajmet nga Europa League