Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEUTA FESTON

Fitore për titullin e dytë në histori

Teuta duke marrë titullin kampion në Shqipëri, pas fitore së sotme ndaj Apollonisë 6-1/ Foto: FSHF

Fitore për titullin e dytë në histori


26 May, 2021 @22:11

Një tregim i ëndrrave dhe një Teutë që nuk u ndalë asnjë moment së besuari me në kryetrajnerin Edi Martini, duke duruar dhe kaluar gjithçka para vetes, për të arritur në fund te titulli kampion falë golaverazhit me fitore në xhiron e fundit, kur katër skuadra kishin gjasa për titull kampioni.

Me sot mori fund stinori 2020/21 në Superioren shqiptare, ndërsa kryetarit të FSHF-së, që kishte çuar trofetë e titullit në tri qytete: Ballsh, Durrës e Shkodër, iu desh të udhëtojë për në det, pasi që Djemtë e Detit me fitoren 6-1 ndaj Apollonisë së rënë nga elita, vulosën stinorin.

Dejvi Bregu ka shënuar hat-trick, ndërsa nga një gol në fitore dhanë edhe Lorenco Vila, Renato Arapi e Sebino Plaku, për t’i dhënë fund dilemave dhe për të marrë titullin e dytë në histori të klubit, të parin pas stinorit 1993/94.

Teuta mposhti Apolloninë 6-1 [Bregu 16, 50, 65p., Vila 27, Arapi 77, Plaku 90 - Mihana 34].

Vllaznia gjithashtu mposhti Laçin në duel që do të çonte titullin drejt Shkodrës po të mos fitonte Teuta. Shkodranët e drejtuar nga Thomas Brdaric fituan 2-0 [Marku 26p, Dilaver 59] së paku për të siguruar pozitën e dytë në renditje dhe për të vulosur garat evropiane, edhe pse disa ditë më vonë mund të fitojnë edhe Kupën e Shqipërisë, ku luajnë finalen ndaj Skënderbeut.

Në duelet tjera të orës 17:00 Kukësi u mposht nga Kastrioti 1-2, Bylis 2-4 Partizani dhe Tirana 3-1 Skënderbeu.

tabela


A&N

Ndahen rrugët me trajnerin Megzon Visoka

FFK Liga e parë

Ndahen rrugët me trajnerin Megzon Visoka

26/05/21 @ 18:20

KOSOVA

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

Përfaqësuesja/Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

26/05/21 @ 16:58

MEDIA TALK

Kampioni i Spanjës pranë argjentinasit

Serie A/La Liga/Transfere

Kampioni i Spanjës pranë argjentinasit

26/05/21 @ 16:53

NË TURQI

Trabzoni zyrtarizon Gervinhon

Serie A/International/Transfere

Trabzoni zyrtarizon Gervinhon

26/05/21 @ 16:47

NGA KONFERENCA

Reja: Nedim Bajrami? ... zgjidhet për pak ditë.

Kombëtarja/International

Reja: Nedim Bajrami? ... zgjidhet për pak ditë.

26/05/21 @ 16:18

SHKUP

Enis Bardhi izolohet, pozitiv në COVID-19

Evropiani/La Liga/International/Sportistë shqiptarë në botë

Enis Bardhi izolohet, pozitiv në COVID-19

26/05/21 @ 16:12

ARBËR ÇYRBJA

Vazhdojnë përforcimet te anëtari i ri i Superiores

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Vazhdojnë përforcimet te anëtari i ri i Superiores

19/06/21 @ 18:26

PARTIZANI

Partizani merr lojtarin e Vllaznisë

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Partizani merr lojtarin e Vllaznisë

18/06/21 @ 13:17

TIRANË

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

17/06/21 @ 15:53

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

TRANSFER

Futbollisti shqiptar i Partizanit transferohet në Turqi

FSHF Kategoria Superiore/International/Sportistë shqiptarë në botë

Futbollisti shqiptar i Partizanit transferohet në Turqi

03/06/21 @ 20:30

KUKËS

Mirel Josa ndahet me klubin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Mirel Josa ndahet me klubin

03/06/21 @ 15:17

KUPA E SHQIPËRISË

Pas 13 vitesh vjen Kupa e Shqipërisë

FSHF Kategoria Superiore

Pas 13 vitesh vjen Kupa e Shqipërisë

31/05/21 @ 22:25

TIRANA

Tirana vazhdon me trajnerin

FSHF Kategoria Superiore

Tirana vazhdon me trajnerin

31/05/21 @ 22:21

FINALJA E KUPËS

Finalja e Kupës së Shqipërisë, me tifozë

FSHF Kategoria Superiore

Finalja e Kupës së Shqipërisë, me tifozë

31/05/21 @ 13:14


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore