Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA TALK

Kicker: Rashica shkon për 15 milionë

Kicker: Rashica shkon për 15 milionë


27 May, 2021 @11:14

Prestigjiozja gjermane, Kicker, ka bërë të ditur se futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, mund të largohet nga Werderi për 15 milionë euro dëmshpërblim.

Kontrata e Rashicës përfundon në verë të vitit të ardhshëm dhe Werder tash po kërkon që inkasojë nga kosovari, pasi që ka rënë në Bundesliga 2.

Vushtrriasi për shkak të lëndimeve nuk ka arritur të mbajë formën e stinorit 2018/19, kur ëerder kishte në tavolinë ofertën prej 30 milionë eurove nga Aston Villa, ndërsa kërkonte 50! Rrethanat ndërruan 3 vite pas dhe tashmë edhe 15 milionë janë në rregull për ekipin gjerman.

Në sezonin 2020/21 sulmuesi 24-vjeçar bëri 26 paraqitje për ëerderin në të gjitha garat dhe shënoi 3 gola e 5 asistime.


PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd

Europa League/Premier League/La Liga

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd

27/05/21 @ 00:37

FINALJA E EUROPA LEAGUE

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

Europa League/Premier League/La Liga/International

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

26/05/21 @ 23:58

TEUTA FESTON

Fitore për titullin e dytë në histori

FSHF Kategoria Superiore

Fitore për titullin e dytë në histori

26/05/21 @ 22:11

A&N

Ndahen rrugët me trajnerin Megzon Visoka

FFK Liga e parë

Ndahen rrugët me trajnerin Megzon Visoka

26/05/21 @ 18:20

KOSOVA

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

Përfaqësuesja/Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

26/05/21 @ 16:58

MEDIA TALK

Kampioni i Spanjës pranë argjentinasit

Serie A/La Liga/Transfere

Kampioni i Spanjës pranë argjentinasit

26/05/21 @ 16:53

KOSOVA

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

Përfaqësuesja/Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

26/05/21 @ 16:58

DFB

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë

Evropiani/Bundesliga/Transfere

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë

25/05/21 @ 12:20

MILOT RASHICA

Aston Villa bën ofertë për Rashicën

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Aston Villa bën ofertë për Rashicën

24/05/21 @ 19:51

BUNDESLIGA

Kampioni e mbyllë stinorin me fitore

Bundesliga

Kampioni e mbyllë stinorin me fitore

22/05/21 @ 17:48

LEWA REKORDER

Lewa kryen stinorin duke rrënuar rekordin e legjendës

Bundesliga

Lewa kryen stinorin duke rrënuar rekordin e legjendës

22/05/21 @ 17:40

BUNDESLIGA

Dramë në Berlin: Union Berlini drejt Europa Conference League

Bundesliga

Dramë në Berlin: Union Berlini drejt Europa Conference League

22/05/21 @ 17:35

BUNDESLIGA

Goli i Rashicës nuk mjafton, Wederi bie nga Bundesliga

Bundesliga

Goli i Rashicës nuk mjafton, Wederi bie nga Bundesliga

22/05/21 @ 17:23

VIDEO

Rashica futet në pjesën e dytë dhe shënon për Werderin (Video)

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica futet në pjesën e dytë dhe shënon për Werderin (Video)

22/05/21 @ 17:17

MEDIA TALK

Roma, Chelsea - në kërkim të gol-makinës holandeze

Premier League/Bundesliga/Serie A/Transfere

Roma, Chelsea - në kërkim të gol-makinës holandeze

22/05/21 @ 15:11

KOLN - SCHALKE

Idrizi e Mustafi titullarë përballë Kolnit të Rexhbeçajt

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Idrizi e Mustafi titullarë përballë Kolnit të Rexhbeçajt

22/05/21 @ 14:56


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga