Të gjitha lajmet

ESTONIA (F) - KOSOVA (F)

Kosova tregohet “Modeste” ndaj Estonisë

Kosova tregohet “Modeste” ndaj Estonisë

8 October, 2019 @22:11

Vashat e Kosovës, në ndeshjen në kuadër të kualifikimeve për Euro 2021, kanë mposhtur Estoninë me rezultat 1-2.

Kosova pësoi golin e parë nga pika e bardh në minutën e 22’ nga lojtarja Katrin Loo, mirëpo këndellja e vashava tona nuk u vonua.

Së pari në minutën e 41’ Modesta Uka e barazoi rezultatin në 1-1, e më pas përsëri Modesta ishte ajo që e kaloi skuadrën në epërsi në minutën e 56’ dhe kështu u mbyll ndeshja me rezultat 1-2 në favor të Kosovës.

Kjo ishte fitorja e dytë e vashave të Kosovës në 3 ndeshjet e zhvilluara, derisa me një ndeshje më pak aktualisht gjenden në pozitën e katërt në Grupin A.

Ndeshja e radhës e Kosovës do të jetë kundër Sllovenisë, nga e cila Kosova ishte mposhtur në ndeshjen e parë me rezultat 5-0.

KOSOVA U17

Kosova U17 udhëtoi në Holandë

8 October, 2019 @15:21

E renditur në grupin e 12 për kualifikimet për Kampionatin evropian, Kosova U17 sot ka udhëtuar drejt Holandës, vendit ku…

KOSOVA

Nisin përgatitjet për ndeshjen kyçe

7 October, 2019 @21:52

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të përgatitjeve për dy…

LISTA E KOSOVËS

Challandes publikon ftesat, kthehen Rashica, Kololli, Kastrati…

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

4 October, 2019 @16:39

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka publikuar sot emrat e 25 futbollistëve të Kosovës që do…

ONLINE BILETAT

Kosova - Mali i Zi, biletat dalin në shitje më...

1 October, 2019 @14:28

Tashmë dihet data dhe ora e saktë kur do të duhet qëndruar online për të kapur një biletë për duelin…

NATIONS LEAGUE

Kosova në Ligën C, ndërrohet formati i Ligës së Kombeve

24 September, 2019 @20:38

UEFA-ja ka bërë gati listën e skuadrave të ndara në ligat përkatëse për Ligën e Kombeve 2020/21, me pak rregullime…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja