Të gjitha lajmet

ESTONIA (F) - KOSOVA (F)

Kosova tregohet “Modeste” ndaj Estonisë

Kosova tregohet “Modeste” ndaj Estonisë


8 October, 2019 @22:11

Vashat e Kosovës, në ndeshjen në kuadër të kualifikimeve për Euro 2021, kanë mposhtur Estoninë me rezultat 1-2.

Kosova pësoi golin e parë nga pika e bardh në minutën e 22’ nga lojtarja Katrin Loo, mirëpo këndellja e vashava tona nuk u vonua.

Së pari në minutën e 41’ Modesta Uka e barazoi rezultatin në 1-1, e më pas përsëri Modesta ishte ajo që e kaloi skuadrën në epërsi në minutën e 56’ dhe kështu u mbyll ndeshja me rezultat 1-2 në favor të Kosovës.

Kjo ishte fitorja e dytë e vashave të Kosovës në 3 ndeshjet e zhvilluara, derisa me një ndeshje më pak aktualisht gjenden në pozitën e katërt në Grupin A.

Ndeshja e radhës e Kosovës do të jetë kundër Sllovenisë, nga e cila Kosova ishte mposhtur në ndeshjen e parë me rezultat 5-0.


LIRIA - DARDANA

Muhovic për fitore, Liria në krye të tabelës

FFK Liga e parë

Muhovic për fitore, Liria në krye të tabelës

08/10/19 @ 16:41

GJILANI - DUKAGJINI

Gjilani qetësisht, 2 pikë larg kreut

FFK Superliga

Gjilani qetësisht, 2 pikë larg kreut

08/10/19 @ 16:30

DRENICA - DRITA

Prokshi s’lejon humbjen, kreu i mbetet Ballkanit

FFK Superliga

Prokshi s’lejon humbjen, kreu i mbetet Ballkanit

08/10/19 @ 16:26

KOSOVA U17

Kosova U17 udhëtoi në Holandë

Përfaqësuesja/International

Kosova U17 udhëtoi në Holandë

08/10/19 @ 15:21

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

08/10/19 @ 14:01

SHQIPËRIA

Ndryshime në listën e Rejas

Evropiani

Ndryshime në listën e Rejas

08/10/19 @ 13:31

PËR DITËN E PAVARËSISË

Sot luajnë veteranët: Kosovë-Shqipëri

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/Përfaqësuesja

Sot luajnë veteranët: Kosovë-Shqipëri

16/02/21 @ 11:26

GJEORGJIA

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/International/Transfere

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës

15/02/21 @ 23:26

MIQËSORE

Kosova U21 miqësore me Katarin

Përfaqësuesja

Kosova U21 miqësore me Katarin

09/02/21 @ 16:35

SHQIP NË BOTË

Paqarada fiton ndaj ish skuadrës

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Paqarada fiton ndaj ish skuadrës

05/02/21 @ 22:11

KEMAL ADEMI

Ademi në pritje të ftesës nga Zvicra

Përfaqësuesja

Ademi në pritje të ftesës nga Zvicra

05/02/21 @ 18:25

KOSOVA

Për kualifikimet e Botërorit, shqyrtohet rikthimi i “Dardanëve” në tribuna

FFK Superliga/Përfaqësuesja/International

Për kualifikimet e Botërorit, shqyrtohet rikthimi i “Dardanëve” në tribuna

02/02/21 @ 14:25

FUTSALL

Arben Simitçiu zyrtarizohet si përzgjedhës i Kosovës në futsall

Përfaqësuesja/International/Transfere

Arben Simitçiu zyrtarizohet si përzgjedhës i Kosovës në futsall

29/01/21 @ 15:20

KOSOVA U21

Një ditë pas shortit, Ademi prezanton selektorin e ri të Kosovës U21

Përfaqësuesja/International/Transfere

Një ditë pas shortit, Ademi prezanton selektorin e ri të Kosovës U21

29/01/21 @ 14:55

SHORTI U21

Kosova dhe Shqipëria përsëri në një grup në kualifikimet e U21

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova dhe Shqipëria përsëri në një grup në kualifikimet e U21

28/01/21 @ 13:08

PARA DUELEVE KUALIFIKUESE

Kosova siguron miqësore në mars, konfirmon FFK-ja

FFK Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova siguron miqësore në mars, konfirmon FFK-ja

28/01/21 @ 10:55


Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja