Të gjitha lajmet

GJILANI - DUKAGJINI

Gjilani qetësisht, 2 pikë larg kreut

Foto: SC Gjilani

Gjilani qetësisht, 2 pikë larg kreut

8 October, 2019 @16:30

Pasi e mposhti Flamurtarin 1-4 në Prishtinë, Gjilani nuk ka gabuar as në ndeshjen e luajtur ndaj Dukagjinit në shtëpi.

h

Gjilanasit këtë takim arritën ta fitojnë me rezultatin final 1-0, derisa golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Tomislav Busiç në kohën shtesë të pjesës së parë (45+1’), gol përmes të cilit pikët e plota mbeten në Gjilan.

TABELA AKTUALE

Momentalisht para Gjilanit në tabelë ndodhen vetëm Drita e Ballkani, kurse Dukagjini në anën tjetër rrezikon rëniën nga elita e futbollit kosovar.

Xhiron e ardhshme, Gjilani i shkon Feronikelit, kurse Dukagjini e pret Vushtrrinë.

DRENICA - DRITA

Prokshi s’lejon humbjen, kreu i mbetet Ballkanit

8 October, 2019 @16:26

Në ballafaqimin e sotëm në Skenderaj, skuadra vendase e Drenicës dhe Drita nga Gjilani kanë barazuar mes vete me rezultat…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Dukagjini

8 October, 2019 @14:05

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Dukagjinit. GJILANI: Haxhihamza, Frashëri, Veliu, Rapa, Halili, Keita Aziz, Useini, Jonuzi, Progni,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

8 October, 2019 @14:01

Janë caktuar formacionet zyrtare të Drenicës dhe të Dritës. DRENICA: Ymeri, Bale, Thaqi, Bejta, Pasoma, Osmani, Hyseni, Mëziu, Abazi, Bardhi,…

VUSHTRRIA - FLAMURTARI

Vushtrria shpërdoron epërsinë, Krasniqi e Stullqaku shpëtojnë Flamurtarin

7 October, 2019 @17:02

Përkundër faktit që krijoi epërsi dygolëshe pas 60 minutave lojë, skuadra e Vushtrrisë u dorëzua në çerekun e tretë të…

TREPÇA '89 - FERONIKELI

Kampioni ndalet në “Riza Lushta”

7 October, 2019 @16:54

Pa fitues është mbyllur dueli mes Trepçës ‘89 dhe Feronikelit në “Riza Lushta”. Skuadrat në fjalë përkundër plot rasteve për…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga