Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA

Kosova zhvillon stërvitjen e radhës

FOTO / FFK

Kosova zhvillon stërvitjen e radhës


Teksti: FFK

31 August, 2021 @18:19

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar stërvitjen e dytë dhe të fundit në “Fadil Vokrri” para udhëtimit në Batumi, ku të enjten do të përballet me Gjeorgjinë, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katari 2022”.

Për dallim nga seanca e parë stërvitore, ku intensiteti ishte më i ulët dhe një pjesë e lojtarëve stërvitën të diferencuar nga pjesa tjetër për shkak të angazhimeve në ndeshjet e fundjavës, në seancën e sotme ekipi u stërvit i kompletuar dhe u punua me intensitet të lartë, teksa ekipit iu bashkua edhe mbrojtësi i FC Ballkanit, Armend Thaçi.

Gjatë kësaj stërvitje përzgjedhësi Challandes u përqendrua në skemat e lojës, të cilat Dardanët pritet t’i shpalosin në ndeshjen ndaj gjeorgjianëve, e ku synohet fitorja në mënyrë që të rikthehet vetëbesimi në ekip për dy ndeshjet e tjera ndaj kundërshtarëve shumë të fortë. Atmosfera në kampin e Dardanëve është shumë e mirë dhe të gjithë janë optimistë se do t’u kthehen paraqitjeve të mira dhe rezultateve pozitive.


ZYRTARE

Rey Manaj rikthehet në Serie A

Serie A/La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Rey Manaj rikthehet në Serie A

31/08/21 @ 16:52

SUPERLIGA

Ermal Krasniqi, “Ylli i javës” (2)

FFK Superliga

Ermal Krasniqi, “Ylli i javës” (2)

31/08/21 @ 13:21

SHQIP në BOTË

Besart Berisha përfundon karrierën në Australi, kthehet në Evropë

Përfaqësuesja

Besart Berisha përfundon karrierën në Australi, kthehet në Evropë

31/08/21 @ 13:12

KOSOVA

Armend Thaqi ftohet nga Bernard Challandes

Përfaqësuesja

Armend Thaqi ftohet nga Bernard Challandes

31/08/21 @ 12:40

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (2)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (2)

31/08/21 @ 11:10

MANCHESTER UNITED

United zyrtarizon Ronaldon

Premier League

United zyrtarizon Ronaldon

31/08/21 @ 10:45

LEAGUE ONE

Bersant Celina rikthehet te Ipswichi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bersant Celina rikthehet te Ipswichi

31/08/21 @ 10:34

NDAJ GJEORGJISE

Milot Rashica do të mungojë në ndeshjen e parë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Milot Rashica do të mungojë në ndeshjen e parë

30/08/21 @ 23:40

NDAJ GJEORGJISE

Milot Rashica do të mungojë në ndeshjen e parë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Milot Rashica do të mungojë në ndeshjen e parë

30/08/21 @ 23:40

STËRVITJA E PARË

3 startues të zakonshëm, munguan në stërvitjen e parë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

3 startues të zakonshëm, munguan në stërvitjen e parë

30/08/21 @ 22:12

LISTA E SHQIPËRISË

Pa Balaj, lista e plotë e Shqipërisë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Pa Balaj, lista e plotë e Shqipërisë

28/08/21 @ 13:00

KOSOVA

Ndeshjet e shtatorit, lista e Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Ndeshjet e shtatorit, lista e Kosovës

27/08/21 @ 18:15

ANGLIA

Southgate i bën ftesë Bamfordit, lë jashtë Chilwellin

Kualifikimet për Botëror

Southgate i bën ftesë Bamfordit, lë jashtë Chilwellin

26/08/21 @ 15:10

NDESHJET E SHTATORIT

Mirret vendimi! Ekipet e Premier Ligë nuk lirojnë lojtarët

Kualifikimet për Botëror/Premier League

Mirret vendimi! Ekipet e Premier Ligë nuk lirojnë lojtarët

24/08/21 @ 19:45

BBC SPORT

Ekipet e PremierLigës, po shqyrtojnë mos lirimin e lojtarëve për kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Premier League

Ekipet e PremierLigës, po shqyrtojnë mos lirimin e lojtarëve për kombëtare

23/08/21 @ 22:34

SPANJA

Enrique tregon datën për listën ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Enrique tregon datën për listën ndaj Kosovës

20/08/21 @ 12:08

DATA E SHITJES

Biletat për Shqipëri-Hungari e Shqipëri-SanMarino

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Biletat për Shqipëri-Hungari e Shqipëri-SanMarino

19/08/21 @ 17:43

DUELET E SHTATORIT

Telashe me stadium, Shqipëria si vendase nuk luan në “Air Albania”

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Telashe me stadium, Shqipëria si vendase nuk luan në “Air Albania”

19/08/21 @ 17:34


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror