Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI - ARBËRIA

Kreshnik Bahtiri bëhet hero, ngjallen shpresat për Arbërinë

Kreshnik Bahtiri bëhet hero, ngjallen shpresat për Arbërinë


27 April, 2021 @16:46

Skuadra e Arbërisë ka shënuar fitore të madhe në udhëtimin e saj të vështirë në Drenas, duke e mposhtur skuadrën e fortë të Feronikelit.

Ekipi i trajnerit Arbnor Morina e mposhti Niklin me rezultat minimal, 0-1.

Goli i fitores erdhi nga Kreshnik Bahtiri, i cili u shndërrua edhe në hero të ndeshjes pasi i siguroi tre pikë të arta skuadrës së tij.

Bahtiri shënoi në minutën 89’ me kokë, ndërsa asistimi erdhi nga Llugiqi, i cili krosoi nga krahu i djathtë.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore Arbëria i mbanë gjallë shpresat për mbijetesë, megjithëse vazhdon të mbetet në zonën e rënies, por tani me vetëm një pikë më pak se Drenica që ka një ndeshje më pak.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga