Të gjitha lajmet

KRYETARI I KLUBIT

Kreu i Prishtinës siguron 11 mijë teste për COVID-19

Foto: prishtinafc.com

Kreu i Prishtinës siguron 11 mijë teste për COVID-19

11 May, 2020 @12:24

Kryetari i klubit të Prishtinës, Remzi Ejupi, ka siguruar 11 mijë teste për COVID-19, ka shkruar faqja zyrtare e Prishtinës para pak çastesh.

Ejupi, që ka qenë mysafir në emision televiz ku ka qenë prezent edhe epidemiologu Lul Raka ka thënë se 11 mijë teste janë siguruar për futbollin e Kosovës prej të cilave 1 mijë do t’i dedikohen Preshevës, Medvegjës dhe Bujanovcit, kurse me miqtë e tij afarist gjermanë do të sigurojë në fund rreth 20 mijë teste.

Sa i përket stinorit të Superligës, Ejupi ka thënë se Prishtina shpreson që sezoni të përfundojë në fushë e jo në tavolinë.

Përndryshe, Prishtina është duke ndjekur titullin kampion që po i mungon qe sa vjet. Bardhekaltërit me Armend Dallkun në krye janë këndellur dhe në pranverë morrën ish sulmuesin më të mirë të Superligës Oto John për të përmirësuar finalizimin e ekipit.

Aktualisht pas 22 xhirove, Prishtina është e katërta në renditje me 3 pikë më pak se lideri Ballkani.

KOMUNIKA E FC PRISHTINA

Prishtina fuqishëm për të vazhduar stinori

9 May, 2020 @1:45

Skuadra e Prishtinës është deklaruar lidhur me mundësinë e vazhdimit të stinorit të Superligës së Kosovës. Fuqimisht ata janë…

SQARIMI I RREGULLIT TË RI DHE ARSYETIMI

5 zëvendësime me 3 kërkesa, rregulli i ri FIFAs

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 May, 2020 @0:32

Shtëpia botërore e futbollit (FIFA) sot ka bërë një shtesë të përkohshme në rregullat e saja për futbollin duke shtuar…

SI DO TË PËRFUNDOJË STINORI 2019/20?

Në pritje të vendimit përfundimtar 2019/20 për Superligën

Çast nga dueli Prishtina-Ballkani/ Foto: prishtinafc.com

8 May, 2020 @19:17

Do të luhet, apo s’do të luhet futboll në stinorin 2019/20 është pyetja që këto ditë më së shumti po…

NGA TAKIMI

FFK insiston që të rinis futbolli

Foto: FFK

6 May, 2020 @0:07

Kryetari Agim Ademi, anëtari i KE-s, Ilaz Mjaku dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, sot, kanë zhvilluar një takim me…

PODUJEVË

Llapi më 5 maj nis stërvitjet

Foto: KFLlapi/fb

3 May, 2020 @2:07

Skuadra e Llapit nga Podujeva ka konfirmuar se më 5 maj do të nis stërvitjet pas lehtësimit të masave mbrojtëse…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga