Të gjitha lajmet

LOJTAR I DYFISHTË

Kryeziu edhe te Kalaja

BOROZANI/ A.P

Kryeziu edhe te Kalaja

11 January, 2018 @18:22

Lojtari i Bashkimit, Edmond Kryeziu, arriti marrëveshje me Kalanë dhe në pjesën pranverore të stinorit do të luaj edhe për Kalanë. Kryeziu do të ketë licensë të dyfishtë, që i mundëson të luaj edhe në Superligë edhe në Ligë të Parë. TABELA AKTUALE Kalaja aktualisht gjendet në pozitën e tretë në Ligën e Parë me 12 pikë, dy më pak se lideri United Basketball.

TERMINET E XHIROS XV

Përcaktohet orari për xhiron XV

BOROZANI/ L. D.

11 January, 2018 @12:43

Tre ndeshje të shtunën dhe një të hënën, është orari i ndeshjeve për xhiron e parë pranverore të Superligës, të…

SHTESË NË SKUADËR

Trepça pranë edhe një të huaji

11 January, 2018 @12:18

Ekipi mitrovicas, Trepça, nuk do të ndalet me përforcime siç duket. Drejtuesit e klubit janë në bisedime edhe me një…

NË ITALI

Bamforth në TOP 10 të Serie A

Scott Bamforth me fanellën e Kosovës/ Foto: fiba.basketball

10 January, 2018 @22:43

Reprezentuesi i Kosovës në basketboll, Scott Bamforth, është përzgjedhur në TOP 10-shen e javës sipas Eurobasket për xhiron e XIV…

NË PRIZREN

Lëvizje te Bashkimi

BOROZANI/ A.P

10 January, 2018 @22:41

Skuadra e Bashkimit, kah fundi i stinorit vjeshtor, kishte probleme financiare dhe shumica e lojtarëve u larguan nga skuadra prizrenase.…

EKSKLUZIVE

Altin Morina kthehet te Bashkimi

BOROZANI/ Arkiv

10 January, 2018 @22:16

Nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi, filloi të përforcohet. Portokall-e-zinjtë, e rikthyhen Altin Morinën që ishte dikur pjesë…

WARRIORS - CLIPPERS

50 pikë të Williamsit për mposhtje të kampionit

Foto: nba.com

11 January, 2018 @9:51

Performanca e karrierës për Lou Willimas, bëri që të gjunjëzohet kampioni aktual Golden State Warriors, para Los Angeles Clippersit. Clippers…

TERMINI I NDESHJES SË MBETUR

Caktohet data për ndeshjen Bashkimi-Ibri

Pamje nga ndeshja Bashkimi-Rilski/ BOROZANI/ A. P.

10 January, 2018 @22:26

Ndeshja e shtyer e muajit nëntor 2017 ndërmjet Bashkimit dhe Ibrit të Rozhajes, është caktuar të zhvillohet në muajin e…

BALTIC LEAGUE

27 minuta për Shoshin në humbjen e Pienos

10 January, 2018 @20:21

Pas 7 fitoreve radhazi, skuadra ku aktivizohet Lis Shoshi, Pieno Zvaigzdes, sonte e ka pësuar humbjen e parë në kuadër…

PËRFAQËSUESJA

Përfaqësueset e reja presin shortin e 16 janarit

Foto: FBK

9 January, 2018 @20:45

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka paraqitur 5 përfaqësuese të reja në të dyja konkurrencat për të marrë pjesë…

CHAMPIONS LEAGUE

Super Dardan Berisha, Nymburk mposht Bonnin

9 January, 2018 @20:30

Me 24 pikë të shënuara, 5 kërcime, 6 asistime dhe 1 vjedhje të topit, Dardan Berisha ka qenë lojtari më…

TWOLVES - CAVS

Cavs bëhet kafshatë e “ujqve”

Foto: nba.com

9 January, 2018 @11:44

Nënkampioni i NBA-së Cleveland Cavaliers, është deklasuar në ndeshjen kundër Minnesota Timberwolvesit. Ujqit e Minnesotës, në çerekun e tretë të…

CEDRICK BOWEN

Rivali i Bashkimit, përforcohet

Foto: sportando

8 January, 2018 @23:21

Skuadra maqedonase, Blokotehna, sot ka zyrtarizuar lojtarin e ri në radhët e saj, para ndeshjes me Bashkimin në kuadër të…

YLLI - PRISHTINA

Mayfield e Boukichou mbi gjysmën e pikëve në fitore

Foto: fiba.basketball

20 October, 2018 @20:48

Dyshja e huaj e Prishtinës, Demario Mayfield e Khalid Boukichou, kanë shkëlqyer në fitore të bardhekaltërve ndaj Yllit në Suharekë,…

PJESA E PARË: YLLI - PRISHTINA

Mayfield dhe Boukichou për epërsi në pjesë të parë

Foto: fiba.basketball

20 October, 2018 @19:42

Pas çerekut të parë që kaloi ngushtë në 13 qershori të Suharekës, 16-19, nënkampionia e Kosovës, Prishtina është këndellur në…

YLLI - PRISHTINA

Ylli vs. Prishtina, pesëshet startuese

BOROZANI / A.P

20 October, 2018 @18:59

Pak para ndeshjes, janë publikuar pesëshet startuese të Yllit dhe Prishtinës, skuadra të cilat sonte mes vete përballen në Suharekë.…

BASHKIMI - LIPJANI

Jo lehtë, por kampioni s’lejon befasi

Foto: D.SH / TOPSPORTI

20 October, 2018 @18:57

Në ndeshjen hapëse të xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi ka shënuar fitore jo të lehtë…

5-SHET

Pesëshet e para: Bashkimi - Lipjani

20 October, 2018 @16:56

Janë publikuar pesëshet e para të Bashkimit dhe të Lipjanit. BASHKIMI: Alex Gorski, Ujkan Karanezi, Idoll Pallushi, Michael Martin, Ergin…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga