Të gjitha lajmet

GJILAN

Kthehen Busic, Razak, Veliu e Kastrati - Gjilani i kompletuar

Kthehen Busic, Razak, Veliu e Kastrati - Gjilani i kompletuar


16 November, 2020 @23:00

Katër lojtarë startues, që i kanë munguar shumë Gjilanit këtë edicion të Superligës pritet t’i kthehen që në përballjet e ardhshme të skuadrës nga Anamorava.

Sipas njoftimit që ka siguruar Koha.net nga drejtori sportiv i skuadrës së Gjilanit, Sevdail Robelli, katër lojtarët që kanë qenë startues dhe që kanë munguar për shkak të lëndimeve që prej fillimit të pandemisë e disa prej fundit të sezonit të kaluar - tashmë po i kthehen skuadrës.

Sulmuesi kroat Tomislav Busic, pastaj sulmuesi afrikan Keita Razak, qendërmbrojtësi shqiptar Franc Veliu dhe kapiteni Ylber Kastrati - tashmë kanë marrë “OK” nga mjekët për t’u paraqitur në stërvitje dhe shpejt pritet të dalin në fushë me ekipin.

“Janë kthyer në stërvitje Tomislav Bushiqi, Razak Keita, Franc Veliu, Ylber Kastrati dhe disa lojtarë të tjerë që kanë qenë të lënduar. Bushiqi nuk ka luajtur që nga fillimi i pandemisë, kur ishte lënduar në stërvitje në muajin maj, kurse Razaku nuk luajti asnjë ndeshje të këtij sezoni, pasi u lëndua në fund të edicionit të kaluar. Më në fund ekipi është i kompletuar, pasi kemi pasur telashe të mëdha. Gjilani po vazhdon përgatitjet për ndeshjen e radhës kundër Drenicës dhe jemi të kënaqur që do ta kemi ekipin e kompletuar për të vazhduar serinë pozitive të rezultateve,” ka thënë Robelli për Kohën.

Gjilani nuk ka pësuar humbje qe 10 ndeshje në Superligë dhe aktualisht mban vendin e tretë në tabelë, duke qenë 6 pikë larg kreut që e mban Ballkani.

Ekipi gjithashtu në muajin e fundit po drejtohet nga Sallah Sherifi, pasi që kryetrajneri Gentian Mezani për shkak të arsyeve familjare është duke qëndruar në Shqipëri.

FAZA PËRGATITORE

Drenica aranzhon miqësoren e radhës në Durrës

Foto: KF Drenica

21 January, 2021 @15:43

Skuadra e Drenicës të shtunën do ta zhvillojë një tjetër ndeshje kontrolluese në Durrës, ku po qëndron në kuadër të…

FAZA PËRGATITORE

Llapi nesër kundër skuadrës ruse

21 January, 2021 @15:20

Skuadra e Llapit e cila po e kalon fazën përgatitore në Antalya të Turqisë, nesër do ta zhvillojë ndeshjen e…

MIQËSORE

Ballkani mposhtë të rinjtë e CSKA Moskës

20 January, 2021 @18:57

Pas fitores kundër skuadrës nga liga elite e Polonisë, Jagiellonia, skuadra e Ballkanit ka shënuar një tjetër fitore në miqësore…

DRITA

Drita aranzhon katër ndeshje në Antalya

20 January, 2021 @17:03

Skuadra e Dritës sot ka ateruar në Antalya të Turqisë ku do të qëndrojë me qëllim të përgatitjes për gjysmëstinorin…

ARBËRIA

Arbëria mposhtet në miqësoren ndaj Akhmat

FOTO / Arbëria

19 January, 2021 @22:54

Skuadra e Arbërisë u mposhtë nga skuadra ruse Akhmat me rezultat 3-1. Kjo ndeshje është luajtur në sistemin prej 3…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga