Të gjitha lajmet

FERRONIKELI

Kthehen Maliqi dhe Eminhaziri

BOROZANI/D.S.

Kthehen Maliqi dhe Eminhaziri

6 May, 2015 @16:05

Behar Maliqi dhe Isa Eminhaziri do të kenë mundësi që të paraqiten për Ferronikelin në ndeshjen e radhës të Superligës, pasi që FFK ka zbutur suspendimin e tyre nga 3 në 2 ndeshje moslojë për shkak të kartonave të kuq të marrë në ndeshje ndaj Vëllaznimit, pas ankesës nga klubi lider i ligës. 

Dyshja në fjalë nuk luajti në ndeshje ndaj Istogut në Superligë dhe ndaj Dritës në Kupë të Kosovës, që do të thotë se ata do të mund të paraqiten në ndeshje ndaj Ferizajit që zhvillohet të premten në Prizren, ka bërë të ditur faqja zyrtare e klubit drenicak në Facebook sot. 

Maliqi përkundër se është mesfushor, është golashënues më i mirë i skuadrës së Gani Sejdiut aktualisht me 6 gola të shënuara. 

VERMAELEN

Mund të debutojë sonte

6 May, 2015 @15:35

Qendërmbrojtësi belg, Thomas Vermaelen, që u transferua i lënduar te Barcelona gjatë verës nga Arsenali mund të debutojë sonte për…

MEDIA

Yaya i Interit!

6 May, 2015 @15:26

Mesfushori i Bregut të Fildishtë dhe i Manchester Cityt, Yaya Toure, tashmë dihet se është synim i Interit në Serie…

CAMP NOU

Barcelona favorite para Bayernit me lëndime

uefa.com

6 May, 2015 @11:52

Barcelona pret Bayernin në duelin e radhës gjigant të Ligës së Kampionëve sonte në Camp Nou. Të dyja skuadrat janë…

JUVE-REAL

Notat e lojtarëve, pas ndeshjes

uefa.com

5 May, 2015 @23:13

Sulmuesi argjentinas i Juventusit, Carlos Tevez, është përzgjedhur lojtar i ndeshjes Juventus - Real Madrid sonte.  “Ai shënoi golin…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

NURNBERG - BORUSSIA DORTMUND

E pesta pa fitore, vë në rrezik kreun

Foto: BVB Official

18 February, 2019 @23:36

Borussia Dortmund e drejtuar nga zvicerani Lucian Favre tashmë është në rrezik të vërtetë të humb kreun në Bundesligë. …

Të gjitha lajmet nga