Të gjitha lajmet

REALMADRID-REALBETIS

Kthehet CR7, Betis fiton pas gati 2 dekadave në Bernabeu

Kthehet CR7, Betis fiton pas gati 2 dekadave në Bernabeu

21 September, 2017 @8:28

Real Madrid
Real Betis
Real Madrid 0 : 1 Real Betis
90'+4 A. Sanabria

Santiago Bernabeu
Kthehet CR7, Betis fiton pas gati 2 dekadave në Bernabeu
Përkundër rasteve të shumta që kishte, Real Madrid nuk ka arritur të marë asnjë pikë në duelin e mbrëmshëm ndaj Real Betisit në Santiago Bernabeu, pasi që pësoi një gol të vonshëm për disfatën e parë sezonale, 0-1. TABELA AKTUALE Antonio Sanabria ka qenë golashënuesi i Real Betisit, që shënoi me kokë në minutën e katërt shtesë të takimit, për t'ia dhënë fitoren e parë që nga viti 1999 ekipit të gjelbër nga Sevilla në Bernabeu. Cristiano Ronaldo u kthye mbrëmë në ekip, pas suspendimit prej 4 ndeshjeve dhe portugezi përkundër se provoi nga çdo kënd për të shënuar, ka qenë ish-portieri i madrilenëve, Adan, që ka ndalur çdo top, për të mos hyrë në rrjetën e tij mbrëmë. adan Real Madrid mbetet 7 pikë larg nga Barcelona vetëm pas 5 xhirove të zhvilluara në stinorin e ri, ndërsa Real Betis me këtë fitore ka tubuar 9 pikë aktualisht. Riza Durmisi ka qenë për 90 minuta në fushë te Betisi mbrëmë, në fitoren historike të skuadrës së drejtuar nga trajneri Quique Setien.
Real Madrid 0-1 Real Betis But Antonio Sanabria... by esprit-foot

CARABAO CUP - SHORTI

Kuptohen çiftet për 1/8 e ‘Carabao Cup’

Foto: Carabao Cup

21 September, 2017 @7:31

Pas ndeshjeve të luajtura të martën dhe të mërkurën, mbrëmë u majt shorti për 1/8 e finales së…

CARABAO CUP

Favoritët kalojnë në Angli

20 September, 2017 @23:04

Everton, Arsenal, Chelsea, Manchester City dhe Manchester United - të gjithë kanë shënuar fitore në kuadër të Kupës së ligës…

JUVENTUS-FIORENTINA

Mandzukic vendos për Juven

20 September, 2017 @22:58

Sulmuesi kroat i Juventusit, Mario Mandzukic, ka vulosur fatin e takimit ndërmjet ekipit të tij dhe Fiorentinës sonte në Juventus…

MILAN-SPAL

Dy penallti për fitore

20 September, 2017 @22:50

Milan ka shënuar edhe fitoren e dytë me radhë në Serie A dhe të tretën në të gjitha garat, pas…

FINALJA E CHAMPIONS LEAGUE 2019

Wanda Metropolitano nikoqir i finales së Ligës së Kampionëve

20 September, 2017 @22:45

Stadiumi i ri i Madridit, ku luan Atletico Madrid, Wanda Metropolitano, që u përurua vikendin e kaluar me ndeshjen e…

KARIM BENZEMA

Benzema renovon kontratën, €1 miliardë klauzola

20 September, 2017 @22:36

Sulmuesi francez i Real Madridit, Karim Benzema, ka renovuar kontratën me ekipin e tij, ka bërë të ditur vetë ekipi…

SHQIP NË BOTË

I dyti i mbrëmjes për Arbër Zenelin

20 September, 2017 @20:03

Pak minuta pas golit të parë në minutën e 8', Arbër Zeneli ka shënuar edhe një herë për Heerenveenin,…

SHQIP NË BOTË

E treta ndeshje me radhë, Zeneli nuk ndalet

20 September, 2017 @19:57

Për të tretën ndeshje me radhë, Arbër Zeneli ka shënuar për skuadrën e Heerenveenit. Sonte Zeneli shënoi në ndeshjen ndaj…

SUPERKUPA EUROPIANE 2019

UEFA vendos, Superkupa europiane 2019 luhet në Stamboll

20 September, 2017 @16:30

Ka rënë nga opcioni mundësia për tu luajtur në Tiranë, në Arenën Kombëtare që po ndërtohet, finalja e Superkupës së…

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e…

VALENCIA - BARCELONA

S’ka fitore, ka lider të ri

7 October, 2018 @22:42

Barcelona nuk ka arritur të dalë fituese nga përballja e nxehtë në Mestalla ndaj Valencias, dhe tashmë La Liga spanjolle…

KRIZË

As gola, as fitore, kriza thellohet!

6 October, 2018 @20:59

Për herë të parë në shekullin XXI, Real Madridi nuk ka shënuar në 4 ndeshje radhazi! Sevilla, Atletico Madrid, CSKA…

BARCELONA

Barcelona financiarisht në histori

3 October, 2018 @11:17

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, u bë skuadra e parë në histori të futbollit, ku të ardhurat e klubit…

BARCELONA - ATHLETIC BILBABO

Gabimi i radhës, rrezikohet lidershipi

29 September, 2018 @18:06

Pas 2 gabimeve radhazi në 2 xhirot e fundit, Barcelona gabon përsëri. Në ndeshjen e luajtur sonte pa Leo Messin…

Të gjitha lajmet nga La Liga