Të gjitha lajmet

PERFORCIMI I KUKESIANEVE

Kukësi godet me Agim Ibraimin!

Kukësi godet me Agim Ibraimin!

3 October, 2020 @0:09

Agim Ibraimi është zyrtarisht futbollist i Kukësit!

Futboll Klub Kukësi ka kënaqësinë që të njoftojë arritjen e marrëveshjes me sulmuesin Agim Ibraimi!

Sulmuesi nga Tetova ka firmosur sot kontratën dy vjeçare me skuadrën tonë duke u bërë zyrtarisht futbollisti ynë!

Ibraimi ka një karrierë shumë të pasur në Europë, duke veshur fanellën e Cagliarit në Serinë A, fanellën e Mariborit, Olimpija Ljubljanës në Slloveni.

Suksese ka pasur edhe në kampionatin kazak me Astanën, duke fituar titullin kampion. Në karrierën e tij si futbollist, Ibraimi ka fituar 2 Kupa Sllovenie, 4 tituj kampion në Slloveni e një titull në Maqedoninë e Veriut.

Sa i përket aspektit personal, Ibraimi është shpallur 3 herë futbollisti i vitit në Maqedoninë e Veriut dhe ka luajtur një numër të konsiderueshëm ndeshjesh në Champions League dhe Europa League.

Ibraimi 32-vjeçar do të bashkohet të hënën në stërvitje me ekipin dhe do të nispërgatitjet me ekipin.i:

MIQËSORE

Anulohet miqësorja Armeni-Shqipëri

FOTO / FSHF

5 October, 2020 @11:24

Anulohet miqësorja Armeni-Shqipëri, që ishte programuar për t’u luajtur më datë 7 tetor në Jerevan. Zyra e shtypit në FSHF…

GAME 3: HEAT - LAKERS

Miami me mungesa ngushton epërsinë

FOTO / Miami

5 October, 2020 @8:57

Miami Heat arriti ta mposhtë Los Angeles Lakersin në ndeshjen e tretë të serisë finale me rezultat 115-104 dhe e…

TV TALK

Albert Bunjaki parashikon ndeshjen Maqedonia-Kosova në rezultat

Albert Bunjaki derisa ishte selektor i Kosovës/ TOPSPORTI/ Arkiv

5 October, 2020 @0:02

Ish selektori i Kosovës, Albert Bunjaki, ka qenë mysafir në emisionin sportiv të KTV-së sonte dhe në pyetjen lidhur me…

FENERBAHÇE

Kemal Ademi transferohet te Fenerbahçe

4 October, 2020 @21:43

Futbollisti me prejardhje nga Kosova, Kemal Ademi, është transferuar te Fenerbahçe. Skuadra turke ka bërë të ditur se sulmuesi 24…

KASIMPASA 1-0 GALATASARAY

Hadërgjonaj shkëlqen, Kasimpasa mposhtë Galatasarayin

FOTO / Kasimpasa

4 October, 2020 @20:10

Skuadra e Kasimpasas e mposhti Galatasarayin me rezultat 1-0. Goli i Kasimpasas erdhi nga Yusuf Erdogan, derisa më i miri…

Të gjitha lajmet nga