Të gjitha lajmet

MILAN 3-3 ROMA

Kumbulla prishi serinë e fitoreve të Milanit

Kumbulla prishi serinë e fitoreve të Milanit


26 October, 2020 @23:24

Liderit të Serie A-së, Milan, i është prishur seria e fitoreve të njëpasnjëshme sonte dhe shkaktar për këtë ka qenë qendërmbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla.

Kumbulla ka shënuar gol për të barazuar rezultatin 3-3, që preu serinë e katër fitoreve radhazi të rossonerëve.

Momenti kritik i ndeshjes ishte pranë rezulatit 2-1 për Milanin. Ismael Bennacer dhe Pedro Rodriguez pas mbrojtjes së Ciprian Tatarusanut (që u transferua muajin e kaluar te Milan dhe sot luajti në 11-she vetëm pasi që Gigi Donnarumma doli pozitiv në COVID-19) vrapojnë për top dhe ndeshen - referi jep penallti.

Më pas, edhe një moment kontravers në ndeshje. Mancinit këmba dukej se po i shkonte në ajër, ndërsa Çalhanoglu u rrëzua dhe Ibra i dha epërsinë rossonerëve 3-2 nga penalltia tjetër kontraverse.

TABELA AKTUALE

E drama përfundoi me Kumbullën. Tentimi i Ibrës për të larguar kornerin e Romës u bë asist për Kumbullën që shënoi për përfundimtaren 3-3 [Ibrahimovic 2, 79p, Saelemaekers 47 - Dzeko 14, Veretout 71p, Kumbulla 84].

Edhe dy raste tjera deri në fund nuk sollën gol dhe kështu, përballja përfundoi me barazim 3-3!

Milan mbetet i pari në tabelë me 13 pikë nga 5 ndeshje. Ndërsa Roma është e nënta, me 8 pikë.


SERIE A

Lautaro Martinez komenton interesimin e Barcelonës

Serie A/Transfere

Lautaro Martinez komenton interesimin e Barcelonës

27/02/21 @ 13:51

OLE GUNNAR SOLSKJAER

Si të ishim në Ligë të Kampionëve

Europa League/Premier League/Serie A

Si të ishim në Ligë të Kampionëve

26/02/21 @ 18:51

PREJ ITALISË

I hapur për kalim te United

Premier League/Serie A/Transfere

I hapur për kalim te United

26/02/21 @ 14:09

MILAN 1-1 ZVEZDA

Milan pa fitore, e çojnë përpara golat

Europa League/Serie A

Milan pa fitore, e çojnë përpara golat

25/02/21 @ 22:56

SERIE A

Lukaku ndihet i lumtur në Inter

Serie A

Lukaku ndihet i lumtur në Inter

25/02/21 @ 12:45

ATALANTA 0-1 REAL MADRID

Atalanta me 10 lojtarë, Mendy për avantazh minimal

Champions League/Serie A/La Liga

Atalanta me 10 lojtarë, Mendy për avantazh minimal

24/02/21 @ 22:57

COVID-19

Shtatë të infektuar tek skuadra e Torinos

Serie A

Shtatë të infektuar tek skuadra e Torinos

24/02/21 @ 20:35

RANKING

Lista e futbollistëve më të shtrenjtë në botë

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Lista e futbollistëve më të shtrenjtë në botë

24/02/21 @ 20:24

JUVENTUS

Kam mësuar nga Bonucci, Chiellini, Pirlo

Serie A

Kam mësuar nga Bonucci, Chiellini, Pirlo

24/02/21 @ 19:53

SERIE A

Juventus dhe Dybala vazhdojnë bisedimet për kontratën e re

Serie A

Juventus dhe Dybala vazhdojnë bisedimet për kontratën e re

23/02/21 @ 18:12


Të gjitha lajmet nga Serie A