Të gjitha lajmet

PAS ARMENISE, TASH EDHE ME GJIBRALTARIN

Kuqezinjtë aranzhojnë miqësore në nëntor

Foto: FSHF

Kuqezinjtë aranzhojnë miqësore në nëntor

14 September, 2020 @12:00

Kombëtarja shqiptare ka arritur të aranzhojë miqësore me ekipin e Gjibraltarit më datë 11 nëntor 2020.

Ndeshja do të luhet në Elbasan Arena dhe do të nis në ora 19:00. Shqipëria për herë të parë në histori të saj do të ndeshet me Gjibraltarin, pasi që këta të fundit u pranuan në vitin 2016 në UEFA, bashkë me Kosovën.

TABELA DHE ORARI I SHQIPËRISË NË LIGË TË KOMBEVE

Kjo do të jetë miqësorja e dytë në proces për Shqipërinë në muajt e radhës, pasi që më parë është bërë e ditur se Shqipëria do të jetë mysafire e Armenisë më 7 Tetor 2020 në miqësoren tjetër.

Pas takimit me Gjibraltarin në muajin nëntor përfaqësuesja kuqezi do të zhvillojë edhe dy ndeshje zyrtare të vlefshme për UEFA Nations League, ndaj Kazakistanit më 15 nëntor dhe ndaj Bjellorusisë më 18 nëntor, që të dyja në shtëpi.

TAULANT XHAKA

Basel vazhdon me Xhakën deri më 2024

Foto: fcb.ch

11 September, 2020 @16:21

Kampioni i shumëfishtë e Zvicrës, Basel, ka vazhduar kontratën me mesfushorin e kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, deri në verë të…

NDERRIM AMBIENTI NE SUPERLIGEN TURKE

Sokol Cikalleshi para zyrtarizimit te ekipi i ri

Foto: FSHF

11 September, 2020 @16:05

Sulmuesi i Shqipërisë që shënoi gol në fitoren e kombëtares në përballje ndaj Bjellorusisë në kuadër të Ligës së Kombeve,…

KRAHU I KOMBETARES

Ermir Lenjani kalon te Grasshopper

Foto: gcz.ch

11 September, 2020 @15:38

Futbollisti që deri vonë ftohej rregullisht në kombëtaren shqiptare, Ermir Lenjani, pas një sezoni të suksesshëm te Sioni, sot është…

SHQIPËRIA U21 3-1 ANDORRA U21

Shpresat nuk zhgënjenjë, përmbysin Andorrën dhe janë afër befasisë

8 September, 2020 @21:04

Shqipëria U21 ka arritur që të shënojë fitoren e dytë me radhë në ndeshjet kualifikuese të shtatorit për EURO2021. …

PLAYER RATINGS @ ALBANIA - LITHUANIA

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Lituania

Foto: FSHF

7 September, 2020 @23:01

Kombëtarja shqiptare ka pësuar humbje në Grupin 4 të Ligës C të Kombeve tre ditë pas fitores së madhe të…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja