Të gjitha lajmet

CRISTIANO RONALDO

Kurdo që arrin te Juve, e pret karantinimi

Kurdo që arrin te Juve, e pret karantinimi

29 April, 2020 @13:36

Super ylli portugez i futbollit dhe lojtari i Juventusit, Cristiano Ronaldo, pritet që këto ditë të arrijë në Torino, për t’iu kthyer ekipit të tij pas izolimit në Portugali me familje.

Sidoqoftë, Cristianon e presin edhe dy javë tjera karantinim posa të arrijë në Itali, për shkak të rregullave të vendosura nga shteti karshi pandemisë COVID-19.

Serie A pritet të vazhdojë me ndeshje në qershor, ndërsa stërvitjet individuale të lojtarëve do t’ia nisin që me 4 maj, e ato ekipore më 18 maj.

MEDIA

Një ndërrim Pjanic - Arthur, i mundshëm

29 April, 2020 @0:55

Numri i ri i italianes Tuttosport bën të ditur se Juventusi është i gatshëm për të hyrë në ndërrim me…

MEDIA TALK

Vetëm një pengesë për kalimin e Ismajlit te Verona

Foto: FSHF

26 April, 2020 @23:11

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Ardian Ismajli, mund të bëhet shpejt zëvendësues i Amir Rrahmanit te Verona. Mbrojtësi nga Kosova…

NJOFTIMI I KRYEMINISTRIT CONTE

Italia lehtëson dhe përcakton fazat e rifillimit

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte

26 April, 2020 @21:27

Tashmë Italia e ka gati krejt planin, ndërsa rifillimi i stinorit në Serie A është planifikuar të ndodh në disa…

MEDIA TALK

Inzaghi është si Klopp

25 April, 2020 @22:18

Golashënuesi më i mirë i këtij stinori në Serie A, Ciro Immobile, ka bërë një krahasim të trajnerëve me të…

INSTAGRAM

Marash Kumbulla tregon ndaj kujt është më së vështiri të bësh mbrojtje

25 April, 2020 @17:46

Qendërmbrojtësi shqiptar i Veronës, Marash Kumbulla, që këtë stinor ka arritur majet e futbollit italian pas stinorit shumë të mirë…

Të gjitha lajmet nga Serie A