Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VLLAZNIA - FUSHË KOSOVA

Kutllovci e Statovci për triumfin e Fushë Kosovës ndaj Vllaznisë

Foto: KF Fushë Kosova

Kutllovci e Statovci për triumfin e Fushë Kosovës ndaj Vllaznisë


27 November, 2021 @16:04

Me fitore e ka mbyllur vjeshtën skuadra e Fushë Kosovës.

Falë golave të shënuar nga Valmir Kutllovci e Urim Statovci, Fushë Kosova sot e mposhti 0-2 Vllazninë nga Pozherani.

Kutllovci shënoi në pjesën e parë, e më pas Statovci shënoi në pjesën e dytë dhe kështu Fushë Kosova arriti ta mbyllte takimin me tri pikë të arritura.

TABELA AKTUALE

Rrjedhimisht, Fushë Kosova do të dimërojë në vendin e gjashtë të Grupit B të Ligës së Parë, kurse Vllaznia momentalisht renditet tri pozita më poshtë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë