Të gjitha lajmet

HERTHA BERLIN 4-0 UNION BERLIN

Labadia këndell Herthën pas rifillimit të Bundesligës

Foto: bundesliga/tw

Labadia këndell Herthën pas rifillimit të Bundesligës

22 May, 2020 @22:19

Start perfekt i Hertha Berlinit pas rifillimit të stinorit. Fitore bindëse në xhiron e XXVI dhe fitore bindëse edhe sonte në duelin e parë të xhiros XXVII.

Pas Hoffenheimit jashtë 0-3, Hertha sonte me një ndezje motorësh në pjesë të dytë fitoi derbin lokal të Berlinit duke e mposhtur Unionin thellë 4-0 [Ibisevic 51, Lukebakio 52, Cunha 61, Boyata 77]. 

TABELA AKTUALE

Serinë e golave për Herthën e hapi sulmuesi me përvojë i Bundesligës, Vedad Ibisevic, ndërsa golat tjerë pasuan shpejtë për fitoren e radhës të ekipit që po drejtohet nga Bruno Labadia, trajneri që u emërua në mes të pandemisë për të marrë timonin e ekipit të kryeqytetit gjerman.

Me fitore Hertha ngritet edhe më lartë në tabelë, ndërsa krejt e kundërta në rifillim për Unionin, që pësoi dy humbje radhazi.

 

BABA I RI

Miloti dhe Belkizja bëhen me djalë

19 May, 2020 @16:15

Sot futbollisti i reprezentacionit të Kosovës dhe Werder Bremenit, Milot Rashica,  është bërë baba. E shoqja e tij Belkizja ka…

NEW RULE

Cilat ekipe përdorën rregullin e ri të FIFAs?

Foto: Bayern/fb

17 May, 2020 @23:57

Bundesliga rifilloi të shtunën, ndërsa u zhvilluan tetë ndeshje nga nëntë sa janë në program në xhiron e parë të…

UNION BERLIN - BAYERN MÜNCHEN

Lewandowski 40, lideri s’gabon në kryeqytet

17 May, 2020 @19:51

Lideri i Bundesligës gjermane dhe skuadra pakrahasimisht më e madhe në Gjermani, Bayerni i Mynihut, me fitore e ka mbyllur…

KOLN 2-2 MAINZ

Rexhbeçaj pa ndikim sot, Mainz rikthehet

Foto: Bundesliga.de

17 May, 2020 @17:31

Futbollistët e Kölnit përkundër se kishin epërsi solide prej 2-0 pas 60 minutash lojë, me futjen e nigerianit të huazuar…

UNION BERLIN - BAYERN

Union Berlin vs. Bayern München, 11-shet startuese

17 May, 2020 @17:24

Në ditën e dytë pas rikthimit të futbollit në Gjermani, Bayerni udhëton në Berlin për t’u ndeshur me Union Berlinin. …

Të gjitha lajmet nga Bundesliga