Të gjitha lajmet

DO TË DËGJOHEN

LaLiga do të mundësojë që gjatë ndeshjeve të dëgjohen tifozët

LaLiga do të mundësojë që gjatë ndeshjeve të dëgjohen tifozët

22 April, 2020 @22:04

Një ide interesante po qarkullon në LaLiga. Derisa rifillimi i stinorit po planifikohet të bëhet kah fundi i muajit maj, tashmë është hedhur në plan edhe mundësia që të dëgjohen tifozët edhe pse ndeshjet do të zhvillohen me dyer të mbyllura.

Sipas Onda Ceros, pritet që çdo stadium të lëshojë në zërim të stadiumit atmosferën e krijuar nga tifozët nga kohërat e mira, kurse një numër i tifozëve do të kyqet online ashtu që futbollistët e ekipit vendas të prëjetojnë përkrahjen ndaj tyre, përkundër se tribunat janë të zbrazëta.

Në Spanjë ku coronavirus ka marrë shumë jetëra njerëzish dhe ka shumë të infektuar, është gjendje emergjente dhe kjo do të zgjas deri në mes të muajit maj. Data e rifillimit të LaLigas nuk dihet, por plani primar është fundi i muajit maj.

NGA KONFERENCA

UEFA rekomandon përfundimin e të gjitha kampionateve dhe garave të Kupës

21 April, 2020 @17:15

Në mbledhjen e sotme të UEFA-së me 55 anëtarët e saj, është shqyrtuar kalendari i garave për çdo shtet dhe…

ATHLETIC BILBAO

Kontrata i zgjatet deri në finale të Kupës

14 April, 2020 @22:24

Skuadra e Athletic Bilbaos do t’ia zgjat kontratën sulmuesit veteran të saj derisa të vendoset për datën e finales së…

"TERMET" TE BARCELONA

6 anëtarë të Bordit të Barcelonës dorëhiqen, kritikojnë klubin

10 April, 2020 @14:57

Gjashtë anëtarë të Bordit të Barcelonës kanë dhënë dorëheqje dhe i kanë thënë kryetarit Josep Maria Bartomeu se janë të…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

MESSI & CRISTIANO

Messi e Cristiano me donacione milionëshe për luftën ndaj coronavirusit

25 March, 2020 @0:08

Dy superyjet e futbollit botëror, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, i kanë dhuruar nga 1 milionë euro për luftë ndaj…

Të gjitha lajmet nga La Liga